Centra lepsza od Olimpii

2022-03-01 18:39:41

Na tydzień przed inauguracją rozgrywek IV ligi wielkopolskiej rozegrany został mecz pucharu Polski w ktorym Olimpia Koło mierzyła się z Centrą Ostrów Wielkopolski. Goście zasłużenie pokonali gospodarzy wygrywając 2:0.

To było dobre przetarcie przed rozgrywkami IV ligi które już w najbliższym tygodniu ruszają. Podopieczni Łukasza Kujawy borykają się z drobnymi urazami kilku zawodników których oszczędzał na mecz ligowy. Goście z Ostrowa Wielkopolskiego to czołowa drużyna IV ligi z którą Olimpia na jesień przegrała 1:3. Punktualnie o godzinie 11.00 sędzia zawodów rozpoczął mecz w którym już od początku przewaga była po stronie gości.

W 20 minucie po dośrodkowaniu z lewej strony i strącenie głową przez jednego z kolskich obrońców, zawodnik Centry skrzętnie wykorzystał strzelając obok bezradnego bramkarza Olimpii. Od tego momentu śmielej zaczęli sobie poczynać gracze gospodarzy którzy kilkukrotnie skrzydłami przedzierali się pod bramkę przyjezdnych. W ostatniej minucie podstawowego czasu wyśmienitą szanse zmarnował Konrad Mechowski którego słaby strzał wybił z linii bramkowej obrońca Centry.

Po zmianie stron ton gry przechylał się raz na gości a raz na gospodarzy którzy dążyli do wyrównania. Jednak to goście zadali ostateczny cios strzelając w zamieszaniu podbamkowym na 2:0. Zmiany ktore dokonał trener Łukasz Kujawa nie wiele wniosły i to Centra zasłużenie pokonała Olimpię meldując się w kolejnej rundzie Pucharu Polski. Już w najbliższy weekend Olimpia zagra mecz derbowy w ramach rozgrywek ligowych z Górnikiem Konin.