Po ciężkim boju odniosły zwycięstwo

2022-02-20 14:05:10

Koszykarki MKS MOS Konin wygrały na własnej hali 79:72 z Wschowskim Stowarzyszeniem Turystyczno-Koszykarskim. Mimo zwycięstwa trener i zawodniczki nie są zadowoleni z gry.

Po porażce w Pile koszykarki z Konina liczyły na komplet punktów w spotkaniu u siebie. Cel został zrealizowany, jednak gra zawodniczek MKS pozostawiła wiele do życzenia. - W tym spotkaniu najbardziej brakowało energii i determinacji, żeby pokazać się z dobrej strony. Nasza gra bardzo falowała, zbyt dużo było fragmentów, gdzie seryjnie podejmowaliśmy złe decyzje i zamiast kontrolować wynik, pozwalaliśmy zbliżać się rywalowi. To dobra lekcja na przyszłość, zakończona wygraną i to cieszy najbardziej – skomentował klub.

Koninianki dobrze weszły w mecz. Pierwszą kwartę wygrały prowadząc dziesięcioma punktami. W drugiej lepiej poradziły sobie koszykarki drużyny przyjezdnej, jednak MKS MOS nadal utrzymywał się na prowadzeniu. Z dobrej strony w tym spotkaniu pokazała się Kamila Rogulska. Tuż przed syreną kończącą pierwszą połowę trafiła do kosza, dzięki czemu jej koleżanki na przerwę schodziły w lepszych nastrojach. Łącznie w spotkaniu zdobyła 23 punkty.

Po przerwie ponownie lepiej radziły sobie zawodniczki MKS MOS. Gra obu ekip była bardzo różna. Raz potrafiły zdobyć kilka punktów z rzędu, by potem gubić się w ataku i łatwo tracić piłkę. Po ciężkich bojach lepsze okazały się zawodniczki MKS MOS Konin, które wygrały 79:72 z Wschowskim Stowarzyszeniem Turystyczno-Koszykarskim. - Mecz nie wyglądał tak, jak byśmy tego chciały. Po długiej przerwie od spotkań nie byłyśmy skoncentrowane i podejmowałyśmy dużo nieprzemyślanych decyzji. Nie wykorzystałyśmy swojej przewagi, dlatego mecz był niepewny do samego końca. Na szczęście udało się zwyciężyć i wierzę, że będzie już tylko lepiej – powiedziała po spotkaniu Maja Bartczak.

Sezon koszykarskiej II ligi dobiega końca. Podopieczne Jakuba Górnego walczą o pozycję 7-11 w tabeli. W najbliższą niedzielę pojadą do Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie zmierzą się z Enea AZS AJP. Swój ostatni mecz przed własną publicznością zawodniczki MKS MOS Konin rozegrają 5 marca. Ich rywalkami będą koszykarki z Gorzowa Wlkp. Ostatnie spotkanie czeka je 12 marca na wyjeździe, gdzie zagrają z Wschowskim Stowarzyszeniem Turystyczno-Koszykarskim.