Zdobyły upragnione punkty w lidze

2022-01-17 14:23:45

Podopieczne Jakuba Górnego wygrały na wyjeździe 71:62 z LOMS Basket Powiat Pilski. Po dwóch z rzędu porażkach w lidze, były to bardzo cenne zdobyte punkty.

Już po pierwszej kwarcie koszykarki MKS MOS Konin prowadziły 17:15. W drugiej oddały inicjatywę rywalką, które odskoczyły aż na dziesięć punktów. W spotkaniu dobrze rzucała Kamila Rogulska (17) i Wiktoria Wróbel (16). Dzięki temu zespół w Konina zdołał zniwelować straty w trzeciej kwarcie. W decydującym starciu koninianki pokazały charakter i przeważyły szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

- Pomimo braku kilku zawodniczek wygrywamy na trudnym terenie w Pile. Po wyrównanej pierwszej połowie, na początku drugiej pozwalamy uciec rywalom na 10 punktów. Zmiana obrony pozwala nam zniwelować tę stratę do końca trzeciej kwarty. W ostatniej odsłonie kontynuujemy dobrą obronę i wyprowadzamy skuteczne szybkie ataki, co było naszym kluczem do sukcesu – informuje klub na swoim fanpage`u.

Mecz był dobry, mimo tego, że miałyśmy okrojony skład. Dobrze weszłyśmy w spotkanie, ale gorzej było na początku drugiej połowy, gdy zaczęłyśmy tracić wynik przez brak koncentracji i złe podania. Bardzo szybko wróciłyśmy na właściwe tory i więcej rzeczy zaczęło nam wychodzić. Mam nadzieję, że wszystkie dziewczyny szybko wrócą do zdrowia – skomentowała Natalia Niedźwiecka, koszykarka MKS MOS Konin