Korytkowski

Medalowe starty kolarzy na szosie i torze. Świetna forma Dawida Migasa

2021-09-23 08:05:34

Udane występy mają za sobą kolarze KLTC Konin. Zawodnicy z naszego miasta zdobywali medale zarówno na torze, jak i szosie, a szczególnie wysoką formą popisał się Dawid Migas, który z Pruszkowa wrócił z brązem, a z Prudnika ze złotem.

W Pruszkowie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Elity w Kolarstwie Torowym w konkurencjach nieolimpijskich. Koninianie wrócili do domu z jednym medalem, a zdobył go Dawid Migas, który w scratchu był trzeci. W pierwszej grupie kwalifikacyjnej reprezentant KLTC zwyciężył, przejeżdżając najszybciej 30 okrążeń. W finale, w którym liczył się dwukrotnie dłuższy dystans, Migas był trzeci. Zwyciężył Alan Banaszek z HRE Mazowsze Serce Polski Cycling Team, a drugi był Bartosz Rudyk z Chrobrego Scott Głogów.

Tuż za podium koninianin uplasował się w wyścigu punktowym. W nim 62 oczka uzbierane podczas 160 okrążeń dały czwarte miejsce. Na szóstej lokacie Migas zakończył rywalizację w wyścigu na 4000 metrów.

W Pruszkowie wystartowali jeszcze inni kolarze KLTC. W kategorii juniorów młodszych w wyścigu na 500 metrów 8. była Natalia Sobiech, a 15. Roksana Mikorska. W tej samej konkurencji wśród mężczyzn 10. był Wojciech Kuderczak, 11. Gabriel Sędziak, 16. Gabriel Klepacki, a 32. Igor Kierejewski. Do tego koninianie dołożyli jeszcze starty w wyścigu eliminacyjnym. Na 20. lokacie znalazła się Natalia Sobiech, a pięć miejsc za nią uplasowała się Roksana Mikorska. Wyższe lokaty zajmowali panowie. 11. był Wojciech Kuderczak, 18. Gabriel Sędziak, a 25. Gabriel Klepacki.

Po wyścigach torowych zawodnicy KLTC udali się do Chrzanowa Małego, by wziąć udział w szosowym klasyku - Memoriale Eryka Stolarza. Stamtąd koninianie przywieźli dwa medale. W grupie juniorek młodszych 3. miejsce zajęła Natalia Sobiech. W tym samym wyścigu bardzo dobrze poradziła sobie Roksana Mikorska, która zajęła 5. miejsce.

Drugi brązowy krążek zdobył Kamil Kudliński, który startował w grupie juniorów. Patryk Wawrzyniak był 8., a Konrad Waliniak nie ukończył biegu ze względu na defekt roweru. Wśród juniorów młodszych bliski sukcesu był Igor Kierejewski, który ostatecznie zajął 5. miejsce. Wysoko, bo na 7. lokacie sklasyfikowany został Gabriel Sędziak, 13. był Gabriel Klepacki, a 17. Wojciech Kuderczak.

Tego samego dnia w Prudniku startował Dawid Migas, który został mistrzem Polski w Kryterium Ulicznym Elity U-23. Podobnie jak we wcześniejszych Eliminacjach Mistrzostw Polski w Kryterium koninianin był bezkonkurencyjny. Podczas 30 okrążeń, liczących 1,6 km reprezentant KLTC zdobył 49 punktów, podczas kiedy drugi Patryk Gieracki z Chrobrego Scott Głogów zaledwie 20.