Jakub Wawrzyniak z brązem Mistrzostw Polski Juniorów w Boksie

2021-09-04 22:23:23

Zawodnik Copacabany Konin, Jakub Wawrzyniak wywalczył brązowy medal w kat. +92 kg podczas XXIII Mistrzostw Polski Juniorów w Boksie rozgrywanych w Staszowie. Pozostali pięściarze z Konina zakończyli swój udział w turnieju w eliminacjach.

Po dwóch zwycięstwach Jakub Wawrzyniak (kat. +92 kg) znalazł się w strefie medalowej turnieju. W pierwszej rundzie pokonał przez RSC Marcina Zduna z Ziętek Team, z kolei w ćwierćfinale wypunktował Rafała Sitkę z Boxing Sokółka.

W półfinale lepszy od koninianina okazał się Wiktor Bartnik z Hetmana Zamość, który wygrał na punkty 1:4. Tym samym Wawrzyniak zakończył mistrzostwa z brązowym medalem.

Pozostali zawodnicy z Konina odpadli już w eliminacjach. W kategorii 69 kg z tym samym przeciwnikiem przegrali Miłosz Zięba oraz Kacper Lewandowski. Bez zwycięstwa turniej zakończyli również Filip Bednarkiewicz (75 kg) i Maciej Czajkowski (80 kg).