Niemoc Sokoła trwa. To już siódmy mecz kleczewian bez wygranej

2019-11-03 18:13:39
Dobry początek i zdecydowanie mniej optymistyczna końcówka. Sokół Kleczew przegrał dziś na wyjeździe z Gwardią Koszalin 1:2 (1:1).

To była doskonała okazja ku temu, aby przerwać złą passę sześciu spotkań bez zwycięstwa. Podopieczni trenera Łukasza Cichosa zmierzyli się dziś z jedną z ostatnich drużyn drugiej grupy trzeciej ligi – Gwardią Koszalin. Mecz rozegrano bez udziału publiczności, a ekipa gospodarzy przystąpiła do tego starcia z aż ośmioma młodzieżowcami w składzie. Spotkanie rozpoczęło się po myśli kleczewian. W ósmej minucie wynik rywalizacji otworzył Konrad Kobylarek. Było to pierwsze trafienie tego zawodnika w biało-zielonych barwach. W 39. minucie mogło być 2:0. Minimalnie pomylił się jednak Paweł Piceluk, po którego uderzeniu futbolówka odbiła się od słupka koszalińskiej bramki. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się prowadzeniem przyjezdnych – gola „do szatni” zdobył dla Gwardii Mateusz Piotrowski. Po zmianie stron obraz rywalizacji uległ zdecydowanej zmianie. Przewagę zyskali gospodarze, którzy na pewien czas zepchnęli kleczewian na własną połowę. Zaangażowanie piłkarzy Gwardii zostało nagrodzone w czwartej minucie doliczonego czasu gry, gdy wynik spotkania na 2:1 rzutem na taśmę ustalił Cezary Bać. Sokół Kleczew cały czas zajmuje ósme miejsce w ligowej tabeli. W kolejnej serii meczowej trzecioligowcy z naszego powiatu zagrają u siebie z Mieszkiem Gniezno (sobota, 9 listopada, godz. 13.00).

Sokół Kleczew: Dawid Kołodziejczak – Michał Kozajda, Sebastian Śmiałek, Arkadiusz Widelski, Michał Wolinowski, Jakub Groszkowski (‘76 Tomasz Koziorowski), Konrad Kobylarek (‘74 Marcin Poręba), Tomasz Kowalczuk, Norbert Grzelak (‘61 Filip Brzostowski), Jakub Dębowski, Paweł Piceluk (‘87 Dominik Drzewiecki)

Źródło: sokol.kleczew.pl