Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Złote i Diamentowe Gody. „Dziękuję za wszystkie lata, za trud, za uśmiech, za dobrą radę”

17:12, 02.08.2023 Aktualizacja: 08:29, 21.10.2025
Skomentuj Złote i Diamentowe Gody. „Dziękuję za wszystkie lata, za trud, za uśmiech,...

Jubileusz 50- i 60-lecia wspólnie przeżytych lat obchodziło w gminie Krzymów aż20 par małżeńskich. – W imieniu samorządu gminy Krzymów, jak również mieszkańców,chcemy państwu powiedzieć z głębi serca płynące – dziękuję. Za te wszystkielata, za trud, za uśmiech, za dobrą radę, za państwa obecność. Chcemypowiedzieć dziękuję i życzyć kolejnych wspaniałych jubileuszy. Dzisiajjest czas na świętowanie, radość i podziękowania.Cieszmy się tą chwilą– mówiła Danuta Mazur, wójt gminy Krzymów podczas uroczystości.

Jubilatów tradycyjnie już powitała Iwona Kubiak-Klejna,kierownik USC w Krzymowie. – Gościmy pary, które wstąpiły w związek małżeński w1972 i 1962 roku i dziś mogą pochwalić się jubileuszem Złotych i Diamentowych Godów. SylwiaGrzeszczak, taka młoda polska piosenkarka, śpiewa: „Prawda o nas zmienia się jakwiatr. Czy to tak wygląda? Taki romans, kilka chwil, ile to już lat. Prawdy onas nie musimy znać. Nieodkryta jeszcze droga, siadam obok, a ty prowadź”. Zapaństwem 50 i 60 lat wspólnej drogi i mam nadzieję, że przed państwem kolejnelata takiej już szerokiej autostrady w związku małżeńskim – mówiła.

Todla wójta ogromna radość

Na uroczystość do restauracji „Zielono mi” zaproszono20 par małżeńskich, 4 spośród nich obchodziły jubileusz Diamentowych Godów. – Poraz kolejny jest mi niezwykle miło ugościć państwa i wspólnie spędzić te wspaniałechwile związane z waszym jubileuszem. Nie spostrzegliśmy się kiedy ten czasminął. 50 czy 60 lat temu podjęli państwo decyzję o zawarciu związku małżeńskiego i na pewno nie mieliście pojęciao tym, ile przed wami radosnych chwil, a ile smutnych. Szczęściarzami są ci,dla których przewagą są radosne. Dla mnie jako wójta to za każdym razem ogromnaradość, że mogę się spotkać z ludźmi, którzy wiedzą na czym życie polega. Już znimi łatwo rozmawiać. Państwo zawszewszystko doceniacie, każdy gest dobrej woli. Potraficie wyjaśnić wszystkie smutki, zawiłości, bowiecie, jak w życiu bywa, a związek małżeński to jeden kompromis. Myślę, żewszyscy doświadczamy różnych chwil, a pewnie z biegiem lat to ważne, że obok jestramię, na którym można się wesprzeć,które będzie tym filarem i w trudnych chwilach pomoże. Bo to pewnie tylko wrodzinie można na takie wsparcie liczyć. Wasze życie jest dowodem na to, żemożna przetrwać wszystkie chwile, wszystkie burze, wszystkie smutki i dalej sięuśmiechać – mówiła Danuta Mazur.

Wklamrze wspólnie przeżytych lat

Podkreślała też, że jubilaci mieli ogromny wkład wrozwój gminy Krzymów. – Tak jak wy wcześniej teraz wasze dzieci, często wasi wnukowiesłużą mieszkańcom tej gminy. Spotykaliśmy się z państwem na różnej niwie. Dodzisiaj wielu z was wspiera nas swoim głosem, swoją radą. O każdym z was możnaby powiedzieć wiele – mówiła wójt. – Chcemy zawsze państwa wspierać i drzwiurzędu są zawsze dla was otwarte. Jeżeli możemy w czymś pomóc, jesteśmy dopaństwa dyspozycji. Wszystkiego dobrego na kolejne lata.

Głos zabrał także Mirosław Kruszyński, sekretarzpowiatu konińskiego, jednocześnie wiceprzewodniczącyRady Gminy Krzymów. – Pani wójt powiedziała tak pięknie i dużo, że właściwienie mam prawie nic do dodania. Nigdy dotąd nie miałem okazji brać udziału wtakiej wyjątkowej uroczystości. Dziękuję, że dzisiaj mam taką możliwość.Właśnie uświadomiłem sobie, że także moi rodzice w 1972 roku stanęli na ślubnymkobiercu – mówił i odczytał list od Leszka Staszaka, przewodniczącego Rady GminyKrzymów, który nie mógł uczestniczyć w świętowaniu jubileuszy. – Uroczystość, wktórej biorą państwo udział jest niezwykłą okazją do wspomnień, ale też czasemrefleksji nad tym wszystkim, co zawiera się w tej pięknej klamrze wspólnieprzeżytych lat. Nich zatem obfituje w momenty wzruszeń i wzajemnej wdzięcznościza wszelkie dobro, które stało się państwa udziałem od dnia ślubu. Zdrowia,wszelkiej pomyślności oraz życzliwości rodziny i przyjaciół na dalsze jaknajdłuższe w małżeństwie lata – pisał.

Medale,kwiaty, dyplomy i prezenty

Wójt Danuta Mazur, wicewójt Roman Gęziak, wiceprzewodniczącyMirosław Kruszyński oraz Sylwia Kaczmarczyk, sekretarz gminy Krzymów uroczyściewręczyli medale nadane przez Prezydenta RP, kwiaty, dyplomy i prezenty. Jubilatamiświętującymi Złote Gody (50 lat) byli: Barbara i Kazimierz Andrzejewscy, Mariannai Jerzy Cieślakowie, Jadwiga i Leszek Ćwiekowie, Teresa i Józef Kałużyńscy,Janina i Jan Kamińscy, Bożena i Mieczysław Kozłowscy, Mirosława i RomanMasłowscy, Teresa i Sławomir Matyjasik, Halina i Zdzisław Ruskowie, Marianna iStanisław Tokarz, Genowefa i Jan Urbańscy, Halina i Stanisław Wróblowie.

Diamentowe Gody (60 lat) obchodzili: Janina iStanisław Krzewińscy, Jadwiga i Ryszard Kurtykowie, Bronisława i Tadeusz Wesołowscy oraz Janina i Jan Wróblowie.

Po oficjalnej uroczystości uczestnicy wznieśli toastlampką szampana. Był także wspólny obiad.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%