KKSz z jednym medalem na zakończenie roku. Srebro Sylwii Matuszak

2020-12-20 12:07:19

Tym razem tylko wśród szablistek udało się stanąć na podium zawodnikom KKSz-u Konin w II Pucharze Polski Seniorów. Wynik z pierwszego turnieju poprawiła Sylwia Matuszak, która minimalnie uległa swojej rywalce w finale. Najlepsi z panów odpadli w ćwierćfinałach.

W rozgrywanych w Koninie zawodach udział wzięło 7 szablistów oraz 5 szablistek KKSz-u. Na fazie grupowej swój udział w II Pucharze Polski zakończyli Hubert Glasner, Kacper Nowinowski, Michał Szreder, Stanisław Świerk i Kamil Sikorski oraz Małgorzata Zawodniak, Ewelina Owczarek i Julia Wałowska. Przykrą niespodzianką był wynik Małgorzaty Zawodniak, która w poprzednim turnieju stanęła na podium.

Do boju o czołowe miejsca wśród szablistów stanęli Adrian Stanisławski i Olaf Stasiak. Szczególne nadzieje można było wiązać z tym pierwszym. Mistrz Polski w pierwszym pucharowym turnieju wywalczył srebro. Tym razem swoje pojedynki zakończył w ćwierćfinale, w którym uległ Cezarowi Białeckiemu z MUKS-u Victora Warszawa 15:11. W tej samej rundzie odpadł Olaf Stasiak, który musiał uznać wyższość Damiana Dzwoniarskiego z UKS-u Szabli Brzoza. Stanisławski sklasyfikowany został na piątej, a Stasiak na szóstej pozycji.

W turnieju szablistów zwyciężył Szymon Hryciuk z AZS-u AWF-u Katowice, który w finale pokonał Cezarego Białeckiego. Brązowe medale zdobyli Damian Dzwoniarski i Mateusz Knez (O.Ś. AZS Poznań).

Wśród szablistek o medale walczyły Sylwia Matuszak oraz Natalia Nowinowska. Swój cel zrealizowała pierwsza z nich. W fazie pucharowej pokonała Zuzannę Poradę (TMS Zagłębie Sosnowiec) 15:7 i Małgorzatę Kozaczuk (AZS AWF Warszawa) 15:8. W finale po zaciętym boju koninianka uległa Zuzannie Cieślar z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego 13:15.

Nowinowska odpadła w ćwierćfinale, przegrywając z późniejszą brązową medalistką, Angeliną Wątor z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego 15:7.