Region

Zamknij

Dodaj komentarz

„Konin lubi książki”. O kryminałach opowiadał dziś autor spełniony

10:20, 08.03.2023 Aktualizacja: 17:35, 15.10.2025
Skomentuj „Konin lubi książki”. O kryminałach opowiadał dziś autor spełniony

Jegopierwsza książka „Śmierć w Breslau” ukazała się w roku 1999. – Wtedyprowadziłem podwójny żywot - pracownika naukowego, wykładowcy oraz pisarza –opowiadał dziś koninianom Marek Krajewski. Był gościem spotkania autorskiego zcyklu „Konin lubi książki”.

Marek Krajewski jest ojcem Eberharda Mocka, rozwiązującegozagadki kryminalne w międzywojennym Wrocławiu i Edwarda Popielskiego zajmującegosię podobną profesją we Lwowie. W sumie stworzył o nich już kilkanaście tytułów.Jego książki zostały przetłumaczone na 18 języków. Aby zająć się pisaniem nasto procent zrezygnował z kariery na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie wykładał gramatykę.– W roku 2007 podjąłem decyzję trudną, radykalną, zdecydowaną, by poświecić sięwyłącznie pisaniu, od tego czasu jestem wolnym pisarzem – mówił dziś. Przyznałteż, że wyznaczył sobie wtedy cel „żyć z pisania” i udało mu się go osiągnąć. Piszetylko powieści, do niedawna jedną rocznie. W tym roku, w związku z 20-leciem swojejtwórczości, jak przyznaje – ofiarował czytelnikom dwie powieści - w maju kolejnąz Edwardem Popielskim i niedawno „Mock. Golem”. Autor chętnie opowiadał dziś oswoich bohaterach, o sposobie pracy, swoich nawykach, jest jednak wiernystwierdzeniu z XIX- wiecznego podręcznika dobrych manier – gentleman publicznienie porusza trzech tematów: polityka, pieniądze i religia. Jak sam przyznał jestpisarzem spełnionym, uprawiającym czarny kryminał, ambasadorem Wrocławia skądpochodzi. Interesuje się matematyką, logiką, filozofią, szachami, językami. Wprzyszłości planuje napisać powieść uniwersytecką, ale zanim to nastąpi, obiecałswoim fanom kolejne kryminały ze znanymi już i lubianymi bohaterami. Zgromadzonymdziś w bibliotece uchylił rąbka tajemnicy na temat swojej nowej powieści. Ktobył już wie na co czekać…

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%