Słupca

Zwycięstwa siatkarzy z naszego regionu

2022-03-13 12:08:18

Siatkarze ze Słupcy i Wilczyna wygrali w wyjazdowych spotkaniach w ramach siatkarskiej II ligi.

Obie drużyny z naszego regionu mierzyły się z niżej notowanymi rywalami. Słupczanie w Żaganiu mierzyli się z tamtejszym Sobieskim ARENA. Pierwszy set nie potoczył się po myśli graczy SPS. Przegrali go 17:25. Potem wrócili już na właściwe tory i wygrali trzy kolejne partie (25:12, 25:18, 25:22). Tym samym umocnili się na piątym miejscu w tabeli siatkarskiej II ligi.

Pewne zwycięstwo na wyjeździe zanotowali siatkarze Wilków Wilczyn. Podopieczni Bartosza Malinowskiego w trzech setach rozprawili się z Treflem Lębork (25:21, 25:23, 25:21). Siatkarze z Wilczyna zajmują siódmą lokatę z dorobkiem 26 pkt.

Najbliższą kolejkę nasi siatkarze rozegrają u siebie. SPS Słupca podejmie MKST Astrę Nową Sól, a LUKS Wilki Wilczyn zagrają z Eneą Energetyk Poznań. Początek spotkań o godz. 17.