Z okazji pierwszego dniakalendarzowej wiosny 21 marca w I Liceum Ogólnokształcącym im. TadeuszaKościuszki w Koninie odbył się koncert wiosenny połączony z drzwiami otwartymi.To już druga edycja muzycznego konkursu przeznaczonego dla uczniów klasVII-VIII szkół podstawowych. – To dzień pełen muzycznej energii i wiosennejradości. Chciałabym, żebyście podzielili się z nami talentem i pasją. Mamnadzieję, że ten koncert będzie dla was niezapomnianym przeżyciem i wiem, żedla nas wszystkich będzie to uczta dla ducha – mówiła na samym początku EmiliaBugaj, dyrektor I LO.
Koncert wiosenny to swego rodzajukonkurs dla uczniów szkół podstawowych nie tylko z Konina, ale również zościennym miejscowości. W tym roku udział brało 25 uczniów i uczennic z Konina,Goliny, Paprotni, Rzgowa, Żychlina, Radoliny, Wąsosz, Szczepidła, Brzeźna,Koziegłów, Koła, Skulska, Zagórowa, Barczygłowa czy Powiercia. – Jest to okazjado spotkania się w murach naszej szkoły, a bliskość szkoły muzycznej pozwalanam myśleć o sobie jako placówce związanej z kulturą i staramy się zawszerozwijać te zainteresowania wśród uczniów. Mamy klasę artystyczną, a takżepiękny, odrestaurowany fortepian, który nam służy i jest używany przezmuzykującą młodzież – tłumaczyła Emilia Bugaj, dyrektor I LO.
Jury oceniające występy złożonebyło z absolwentów i nauczycieli I LO, w skład którego wchodzili EwaTomczak-Łukaszewska, Larysa Napierała-Gruszka, Damian Kruczkowski i DominikZimny.
Nagrodę Grand Prix otrzymała AntoninaZbytniewska (SP nr 12 w Koninie), I miejsce zajęła Zofia Oliwia Pawlik (SP wSzczepidle), II – Martyna Drzewiecka (SP Powiercie), III – Borys Rudyj (SP 11Konin). Wyróżnienie otrzymała Wiktoria Lasota (SP w Kole), Nagrodę Dyrektora –Maja Jarząbek (SP Koziegłowy), Nagrodę za najlepsze wykonanie w językuangielskim – Agata Nawrocka (ZSP Skulsk), a Nagroda publiczności – Wojciech Kin(SP Rzgów).
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz