Poprawie dwudziestu latach nieformalnej działalności, w październiku tego roku członkowieklubu zawiązali w Starostwie Powiatowym Stowarzyszenie pod nazwą Klub Seniora„Leśne Echo”. Przez lata działali dla seniorów, a teraz zapraszają dowspółpracy.
Stowarzyszenie prowadzi działalność dla swoichczłonków oraz na rzecz osób starszych i mieszkańców gminy Kazimierz Biskupi. Ichcele to głównie przeciwdziałanie wykluczeniu osób starszych poprzezedukowanie i kształtowanie w seniorach kreatywnej postawy życiowej, integrowanie ich i aktywizowanie poprzez organizowanie różnych formżycia kulturalnego, artystycznego, sportowego i turystycznego. Pracują też poprawićseniorom warunki socjalno – bytowe oraz aktywować ich do uczestnictwa w życiuspołecznym. Współdziałają z innymi organizacjami społecznymi i gospodarczymi,prowadzą działalność oświatowo – kulturalną we własnym środowisku, reprezentująinteresy seniorów wobec organów władzy oraz innych instytucji, a takżepopularyzują ich problemy wśród społeczeństwa. Przewodniczącym Klubu jest odlat Stefan Majewski, a przedstawicielem Urszula Krupa. Stowarzyszenia jestotwarte i zaprasza seniorów w wieku 50 plus do współpracy!
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz