Jutro, tj. 2 marca o godz. 13.00 w hali sportowejZespołu Szkół w Grodźcu odbędzie się uroczystośćupamiętnienia grodzieckiego getta i męczeństwa Żydów powiatu konińskiego. – Bylimieszkańcami tej ziemi, współtworząc jej historię. Zostali zamordowani wczasach Zagłady. Razem uczcijmy ich pamięć – zaprasza Stowarzyszenie „DrugiePokolenie”, organizator uroczystości.
W programie uroczystości przewidziano wystąpienie Naczelnego Rabina PolskiMichaela Schudricha, przybliżenie historii getta w Grodźcu, odsłonięciekamienia pamiątkowego i wspólną modlitwę za zmarłych.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz