GminaRzgów otrzyma środki na budowę oczyszczalni ścieków dlaaglomeracji Sławsk oraz kanalizacji w Brannie (II etap). Wniosekzłożony przez samorząd znalazł się na 7 pozycji listyrankingowej.
Budowaoczyszczalni ścieków w Sławsku rozpoczęła się w 2017 roku, azakończy w 2019 roku. – Nowa oczyszczalnia przejmie wszystkiedotychczasowe ścieki z miejscowości Sławsk oraz umożliwi równieżodbiór ścieków z innych miejscowości, a stara oczyszczalniabędzie pełniła rolę przepompowni – informują urzędnicy.Samorząd starał się o dofinansowanie kosztownej inwestycji.Wniosek przeszedł ocenę merytoryczną i mieści się w limicieśrodków. W ramach przedsięwzięcia zostanie wybudowana nie tylkooczyszczalnia, ale również prawie 4 km kanalizacji sanitarnej wBrannie (II etap). Całkowita wartość projektu wynosi 10.112.292,39zł, a dofinansowanie to 5.241.127,14 zł.
Wartododać, że w gminie Rzgów będzie wybudowana również siećkanalizacji łącząca starą i nową oczyszczalnię oraz w Brannie(I etap) i w Sławsku. Zadanie będzie realizowane w ramach projektu„Uregulowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminKonińskiego Obszaru Strategicznej Interwencji”. Obecnie trwapodpisywanie umowy. Łączna długość kanalizacji wyniesie prawie12 km. Wartość zadania to 6.152.095,17 zł. Dofinansowanie stanowi3.890.085,65 zł.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz