Rzgów

SKP wygrał w finale Strefowego Pucharu Polski. Słupczanie wystąpią w fazie wojewódzkiej

2019-11-11 21:07:52
SKP Słupca najlepszą drużyną pierwszej, historycznej edycji Strefowego Pucharu Polski. Piłkarze z Gajowej pokonali 3:0 (1:0) Polonusa Kazimierz Biskupi.

W finale turnieju rozgrywanego według nowej formuły zameldowały się dwie drużyny z piątej ligi. Po pierwszym gwizdku kibice zgromadzeni na słupeckim stadionie oglądali najpierw wyrównaną grę. Wynik spotkania został otwarty w 26. minucie, gdy kazimierskiego bramkarza pokonał Piotr Witowski. Jednobramkowe prowadzenie SKP utrzymało się do końcowego gwizdka. Zdecydowanie więcej działo się na boisku po zmianie stron. Gol na 2:0 dla słupczan padł w 70. minucie, po tym jak dośrodkowanie na skuteczny strzał głową zamienił Jakub Kwaśny. W kolejnych minutach zawodnicy SKP co rusz stawali przed okazją na strzelenie trzeciej bramki. Udało się to w 88. minucie Kamilowi Michalakowi, który ustalił wynik rywalizacji na 3:0 kierując piłkę do siatki rywala po płaskim strzale. Teraz SKP zagra na wojewódzkim szczeblu Pucharu Polski. Od tej fazy do rozgrywek dołączą też trzy inne drużyny z naszego regionu: Sokół Kleczew, Górnik Konin i Olimpia Koło. Losowanie par będzie jeszcze w listopadzie, a mecze wojewódzkiego pucharu Polski – w przyszłym roku.