Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Młodzież z Żychlina wróciła z Hiszpanii. Poznawali europejskie standardy

11:09, 04.12.2023 Aktualizacja: 17:24, 25.09.2025
Skomentuj Młodzież z Żychlina wróciła z Hiszpanii. Poznawali europejskie standardy

Aż 54 uczniów z Zespołu SzkółEkonomiczno-Usługowych w Żychlinie uczestniczyło w czterotygodniowych stażachzawodowych w Hiszpanii. Trzecia – ostatnia grupa uczniów wróciła z Sevilli wlutym.

Młodzieżpodnosiła swoje kompetencje zawodowe podczas wakacji w 2019 r. oraz w czasietegorocznych ferii zimowych w ramach Programu Erasmus+ „Bilet do przyszłościwkarierze zawodowej”. Projekt skierowany był do uczniów technikum:żywienia i usług gastronomicznych, hotelarstwa, spedycyjnego, agrobiznesu,ekonomicznego, leśnictwa oraz organizacji reklamy.

Celem„Erasmusa” było zwiększenie kompetencji zawodowych uczniów, a także wdrażanieeuropejskich standardów w kształceniu zawodowym.Dzięki stażom whiszpańskich firmach młodzież z ZSEU zdobyła nowe kwalifikacje, poznałaorganizację i specyfikę pracy w międzynarodowych zespołach oraz doskonaliłaumiejętności językowe.

Uczniowiechętnie podzieli się swoimi zagranicznymi wrażeniami. – Stałam się pewniejsza, odważniejsza,nawiązałam nowe przyjaźnie, polepszyłam umiejętności zawodowe, poznałam nowąkuchnię, kulturę i język hiszpański – mówi Karina, technik ekonomista. – Całypobyt bardzo mi się podobał, jestem zachwycona Hiszpanią, zobaczyłam pięknemiejsca: Cordobę, Rondę, Cadiz, Jerez oraz Sewillę. Pracowałam w fajnejhiszpańskiej firmie i chciałabym tu wrócić – dodaje Ola, technikspedytor.

Zespół SzkółEkonomiczno-Usługowych w Żychlinie dzięki udziałowi w programie Erasmus+pozyskał 150 000 € na organizację (we współpracy z firmą euroMind)atrakcyjnych praktyk dla swoich uczniów

opr. MF

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%