Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Dwa dni georadarem sprawdzali żwirownię. Czy beczki są pod ziemią?

21:55, 03.08.2020 Aktualizacja: 09:12, 23.10.2025
Skomentuj Dwa dni georadarem sprawdzali żwirownię. Czy beczki są pod ziemią?

Przezdwa dni przy pomocy georadaru sprawdzano, czy w głębi ziemi w żwirowni wDepauli w gminie Krzymów znajdują się jeszcze kolejne beczki. Przypomnijmy, żeponad rok temu znaleziono tam pojemniki ze szkodliwymi odpadami. Mieszkańcytwierdzą, że podobne odpady mogą znajdować się jeszcze nawet na głębokościponad 20 metrów.

13września temat niebezpiecznych odpadów w Depauli podjął na sesji powiatukonińskiego radny Tadeusz Jaroszewski, nie pierwszy zresztą raz. 17 i 18września firma, która miała wykonać pomiary, przyjechała do żwirowni w Depauli.Skanowała georadarem całą jej powierzchnię. – Pomiary wymagają specjalistycznej analizy. Po opracowaniu wyników firmadostarczy je do WIOŚ. Badana mają wykazać czy pod ziemią są przedmiotywielkości beczki – wyjaśniał nam Andrzej Sparażyński, kierownik konińskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Poznaniu.Firma nie wykaże więc czy pod ziemią znajdują się odpady, a jedynie, że są tamjakieś przedmioty.

A co jeśli rzeczywiściew żwirowni w Depauli zakopane są kolejne beczki z niebezpiecznymi odpadami? – Właściciel jest zobowiązany usunąć je zeswojego terenu – wyjaśnia nam Andrzej Sparażyński.

Przypomnijmy, że w tymsamym czasie podobnego odkrycia beczek z niebezpiecznymi odpadami dokonano wwyrobisku w Przyjmie (gmina Golina). W maju ubiegłego roku w Depauli i Przyjmiewydobyto w sumie kilkaset beczek i pojemników z niebezpiecznymi odpadami.Dopiero niedawno właściciel wywiózł je z tych wyrobisk. W Przyjmie zostałojeszcze około 15 beczek. Jak się dowiedzieliśmy, żwirownia w Przyjmie na razienie będzie badana georadarem.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%