Shootersss

Krzymów

Derby powiatu dla Sokoła Kleczew. Górnik Konin spędzi zimę w strefie spadkowej

2019-11-17 15:10:35
Sokół Kleczew znów górą w trzecioligowych derbach powiatu. Biało-zieloni pokonali Górnika Konin 3:1 (2:1).

To był ostatni ligowy pojedynek naszych trzecioligowców w 2019 roku. Pierwsi ze zdobycia gola cieszyli się gospodarze. Bramkę dla Górnika strzelił Maciej Adamczewski, który wykorzystał dobre podanie Dawida Kalinowskiego. Później skuteczniejsi byli podopieczni trenera Łukasza Cichosa. W 40. minucie z woleja uderzył Sebastian Śmiałek. Futbolówka odbiła się po rykoszecie od poprzeczki konińskiej bramki i wpadła wprost na głowę Norberta Grzelaka, który doprowadził do wyrównania. Po pięciu minutach kleczewianie cieszyli się z prowadzenia 2:1, po tym jak podanie Tomasza Koziorowskiego na gola zamienił Michał Kozajda. Wynik spotkania został ustalony niespełna kwadrans po przerwie. Wtedy, po dobrym dograniu Pawła Piceluka, w kierunku krótszego słupka przymierzył Michał Wolinowski. W końcówce spotkania boisko, po obejrzeniu drugiej żółtej kartki, musiał opuścić Tomasz Kowalczuk. Po zakończeniu rundy jesiennej Sokół Kleczew zajmuje siódme miejsce w tabeli drugiej grupy trzeciej ligi. Górnik przezimuje w strefie spadkowej.

Górnik Konin: Klaudiusz Kurek – Jakub Staszak, Bartosz Zakrzewski, Robert Jędras (‘42 Sebastian Antas), Szymon Bartosik, Tomasz Kowalski, Maciej Adamczewski, Dawid Kalinowski (‘80 Patryk Olczyk), Dawid Przybyszewski, Krystian Sobieraj (‘67 Patryk Szymaniak), Maciej Gaszka (‘55 Mateusz Majer)

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski – Tomasz Koziorowski, Jakub Banach, Sebastian Śmiałek, Michał Kozajda, Michał Wolinowski, Tomasz Kowalczuk, Marcin Poręba (‘81 Jakub Dębowski), Norbert Grzelak, Konrad Kobylarek (‘73 Szymon Szczęsny), Paweł Piceluk (‘64 Dominik Drzewiecki)