Golina

Nijakowski będzie reprezentował Polskę w Słowenii

2023-06-05 11:25:40

Po zdobyciu dwóch złotych medali w Mistrzostwach Wielkopolski, Mateusz Nijakowski biegacz Skoczka Władysławów powołany został do kadry Polski U 18 na mecz lekkoatletyczny Polska -Czechy -Węgry -Słowacja-Słowenia.

Startował w dwóch najtrudniejszych konkurencjach

Mateusz Nijakowski (rocznik 2007) został podwójnym złotym medalistą zakończonych niedawno Mistrzostw Wielkopolski w Lekkiej Atletyce, w kategorii U 18. Startował w dwóch najtrudniejszych konkurencjach biegowych zawodów, czyli 2000 m z przeszkodami i 3000 m. Obie konkurencje wygrał.

Pobiegnie na 200 m z przeszkodami

Zapewne przyczyniło się to do powołania go do reprezentacji Polski, na międzynarodowy mecz lekkoatletyczny Polska-Czechy-Węgry-Słowacja-Słowenia. Zawody odbędą się 11 czerwca 2023 roku w siedemnastotysięcznym mieście Ptuj w Słowenii. Mateusz pobiegnie na 200 m z przeszkodami. Jego rekord życiowy na tym dystansie to 6.26,26 min.

Otwarcie 1,5 %
Powołanie Mateusza to jego sukces

Florian Berliński, prezes UKS Skoczek Władysławów i trener Nijakowskiego powiedział: – Powołanie Mateusza to jego sukces, ale też naszego małego wiejskiego klubu. Jest on drugim zawodnikiem w historii Skoczka, który został powołany do kadry Polski na mecz międzynarodowy.