Korytkowski

Golina

Wygrali z wiceliderem. Emocjonujące futsalowe widowisko w hali „Rondo”

2019-11-17 21:33:07
Zwycięstwem zainaugurowali nowy sezon we własnej hali piłkarze Konińskiego Klubu Futsalu Automobile Torino Konin. Drugoligowcy z naszego miasta pokonali dziś zespół iCEA Futsal Poznań 6:3 (2:1).

Początek spotkania był wyrównany. Po konińskiej stronie najbliższy zdobycia gola był Mateusz Mroziński, który trafił najpierw w słupek, a po chwili w poprzeczkę bramki gości. Wynik spotkania został otwarty w 11. minucie pierwszej połowy, po tym jak Przemysław Skibiszewski zagrał z rzutu wolnego do niepilnowanego pod bramką rywali Łukasza Łajdeckiego. Drugiemu z wymienionych pozostało skierować piłkę do pustej siatki. Po trzech minutach futbolówka po strzale jednego z poznaniaków odbiła się pechowo od Krystiana Andrzejczaka i przeleciała obok zdezorientowanego bramkarza KKF-u. Było 1:1. Koninianie objęli ponownie prowadzenie kilkadziesiąt sekund przed przerwą, gdy indywidualną akcję skutecznym strzałem wykończył Mateusz Zaborski. Zawodnicy iCEA Futsal Poznań wyrównali w 8. minucie drugiej połowy. Wtedy piłkę w konińskiej siatce umieścił piętką Łukasz Nawrocki. Minutę później gola na 3:2 dla gospodarzy zdobył Mroziński. Kolejne dwie bramki dla naszej drużyny padły w 12. minucie. Najpierw z drugiego trafienia cieszył się Mroziński, a po chwili kapitalnie z większej odległości przymierzył kapitan KKF-u, Krystian Andrzejczak. Było 5:2. Do końcowej syreny zgromadzeni w hali „Rondo” kibice obejrzeli jeszcze dwa trafienia. Dla poznaniaków trzeciego gola zdobył dwie minuty przed końcem rywalizacji Jacek Kalbarczyk, a kilkadziesiąt sekund później wynik meczu (kompletując hat-tricka) ustalił Mateusz Mroziński. Po dzisiejszym spotkaniu KKF Automobile Torino awansował na trzecią pozycję w tabeli drugiej ligi futsalu (gr. wielkopolska). W następnej kolejce drużyna z naszego miasta zagra na wyjeździe z Futsalem Gostyń (sobota, 23 listopada, godz. 18.00).

KKF Automobile Torino Konin: Kacper Naskręcki, Wiktor Jarabek, Krystian Andrzejczak, Mateusz Mroziński, Mateusz Zaborski, Jakub Jaskulski, Artur Brzuśkiewicz, Krystian Robak, Przemysław Skibiszewski, Marcin Stryganek, Damian Markiewicz, Łukasz Łajdecki