Golina

Medyk Konin liderem ekstraligi! Koninianki wygrały dziś z AZS-em PWSZ Wałbrzych

2019-05-26 19:51:53

Medyk Konin awansował na pozycję ekstraligowego lidera. Nasze piłkarki wykorzystały kolejne potknięcie mistrzyń Polski (Górnik Łęczna zremisował 2:2 z UKS-em SMS Łódź) i po wygranej 3:2 z AZS-em PWSZ Wałbrzych (1:0) wyprzedziły łęcznianki o dwa punkty.

Spotkanie rozpoczęło się od przewagi Medyka Konin. Już w 1. minucie w wałbrzyskim polu karnym znalazła się z piłką Dominika Kopińska. Chwilę później, po rajdzie prawą stroną boiska, w pole karne rywalek dośrodkowała po ziemi Nikol Kaletka. Podanie na obroniony przez bramkarkę strzał zamieniła Anna Gawrońska. Także dobitka Dominiki Kopińskiej okazała się nieskuteczna. Cztery minuty później to wałbrzyszanki mogły cieszyć się z gola. Po rzucie rożnym główkowała Marcjanna Zawadzka. Po drodze piłkę odbiły jeszcze Jagoda Szewczuk i Nikol Kaletka. Następnie futbolówka trafiła w poprzeczkę konińskiej bramki i wyleciała na rzut rożny. Minutę później Anna Gawrońska uderzyła w dobrej sytuacji wprost w ręce bramkarki gości. W 32. minucie Nikol Kaletka zagrała prostopadłą piłkę do wbiegającej w pole karne AZS-u PWSZ Natalii Chudzik. Druga z wymienionych piłkarek została sfaulowana przez Jessicę Plutę. Sędzia wskazała na „wapno”, a stały fragment na gola zamieniła sama poszkodowana. Wałbrzyszanki odpowiedziały trzy minuty później. Pod konińską bramką zrobiło się gorąco po rzucie wolnym wykonanym z lewej strony boiska. Do przerwy Medyk prowadził 1:0.

AZS PWSZ mógł wyrównać w 58. minucie, gdy strzał z kilku metrów Oliwii Rapackiej wybroniła instynktownie Stephanie Busch. Dobitka Klaudii Fabovej została zablokowana przez Sandrę Sałatę. W 60. minucie po dobrym długim podaniu Haley Lukas, w sytuacji „sam na sam” znalazła się Anna Gawrońska. Jej strzał został obroniony przez Jagodę Sapor. Piłka wróciła do Gawrońskiej, która odegrała na drugi słupek do Dominiki Kopińskiej. Napastniczka Medyka z łatwością umieściła futbolówkę w siatce, podwyższając tym samym na 2:0. Gol na 3:0 dla Medyka padł w 77. minucie. Wtedy, po kolejnym długim podaniu Haley Lukas, w pole karne rywalek wtargnęła Dominika Kopińska, która samodzielnie wykończyła akcję. Gdy wydawało się, że kibice nie doświadczą już więcej emocji, drużyna AZS-u PWSZ wykorzystała dwa błędy konińskiej defensywy. Najpierw, w 82. minucie, po stracie Sandry Sałaty, sytuacji „sam na sam” nie zmarnowała Klaudia Fabová, a w 87. minucie piłka znalazła się w konińskiej siatce, po zamieszaniu w polu karnym i celnym strzale Małgorzaty Mesjasz. Mimo starań, piłkarki z Wałbrzycha nie zdołały zmienić losów rywalizacji, która zakończyła się ostatecznie wynikiem 3:2 na korzyść Medyka Konin. Tym samym zespół z naszego miasta objął prowadzenie w tabeli ekstraligi i na dwie kolejki przed końcem sezonu ma dwa punkty więcej od mistrzyń Polski – piłkarek Górnika Łęczna (Górnik zremisował w sobotę 2:2 z UKS-em SMS Łódź). W następnej kolejce medyczki zmierzą się na własnym terenie z UKS-em SMS Łódź. To spotkanie odbędzie się na stadionie przy ul. Podwale w Koninie, a zaplanowano je na najbliższą sobotę, 1 czerwca, a godz. 16.00.

Medyk Konin – AZS PWSZ Wałbrzych 3:2 (‘32 Natalia Chudzik – k., ‘60, ‘77 Dominika Kopińska – ‘82 Klaudia Fabova, ‘87 Małgorzata Mesjasz)

Medyk Konin: Stephanie Busch, Haley Lukas, Julia Maskiewicz, Sandra Sałata, Nicole Zając, Nikol Kaletka, Natalia Pakulska, Gabija Gedgaudaite, Natalia Chudzik, Dominika Kopińska, Anna Gawrońska

AZS PWSZ Wałbrzych: Jagoda Sapor, Małgorzata Mesjasz, Klaudia Fabova, Jessica Pluta, Wiktoria Kuciewicz (‘66 Dominika Głowacka), Oliwia Rapacka, Karolina Ostrowska, Julita Głąb, Marcjanna Zawadzka, Jagoda Szewczuk, Katarzyna Rozmus