Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Mieszkańcy znów nie mają wody. Czy tak będzie przez całe lato?

18:25, 03.05.2019 Aktualizacja: 01:06, 25.10.2025
Skomentuj Mieszkańcy znów nie mają wody. Czy tak będzie przez całe lato?

MieszkańcyKraśnicy w gminie Golina znów nie mają wody w kranach. – Jeszcze nie zaczął sięsezon letni, a już brakuje wody. I to w najważniejszej porze dnia, bo od 17.00do 22.00. A co będzie jak ludzie zaczną podlewać ogródki? – mówią. Podobny problem mieli już w ubiegłymroku.

W okolicach Kraśnicy iWęglewa powstaje coraz więcej domów jednorodzinnych. Mieszkańcy tych okolic,kiedy zbliża się lato mają problem z wodą.– Jeszcze nie zaczął się sezon letni, a już brakuje wody w kranach. I to wnajważniejszej porze dnia, bo od 17.00 do 22.00. Czasami pojawia się na tak krótko,że nawet trudno zauważyć, że w ogóle była przez chwilę. Budują się tutaj noweosiedla, a sieć ciągle jest taka sama. Żeby ugotować obiad trzeba wcześniej nabieraćwodę w garnki. W ogóle ma mowy, żeby się wykąpać w tym czasie. Można takwytrzymać przez dzień czy dwa, ale w ubiegłym roku było tak przez miesiące.Wszystko wskazuje na to, że teraz będzie podobnie – mówi mieszkankaKraśnicy.

O braku wody w Kraśnicypisaliśmy w czerwcu ubiegłego roku. Burmistrz Mirosław Durczyński mówił wtedy,że gmina chce zdobyć pieniądze na modernizację stacji uzdatniania wody wWęglewie i poszerzenie sieci, by mieszkańcy nie narzekali na brak wody. Jakwidać to się nie udało. – Aktualnietrwają prace nad przygotowaniem dokumentacji technicznej dotyczącej budowywodociągu Węglew-Kraśnica. Przedsięwzięcie będzie realizowane przez ZakładUsług Wodnych w Koninie – poinformowała nas Anna Górzna, sekretarz Goliny. Kiedydokumentacja będzie gotowa i przedsięwzięcie się rozpocznie? Tego już niepotrafiono nam powiedzieć.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%