Dziś radni gminy Kazimierz Biskupi, podobnie jakwcześniej konińscy i radni sejmiku wielkopolskiego, wystosowali apel do rządu wsprawie podjęcia niezbędnych działań i decyzji politycznych dotyczącychotwarcia odkrywki „Ościsłowo”.
„Mamy świadomość, że czasu jest bardzo mało. Obawiamysię ponadto, że decyzja może okazać się negatywna. W takim przypadku domagamysię podjęcia intensywnych działań oraz przyjęcia programu gospodarczo –kompensacyjnego na podobnych warunkach, jak dla ratowania gospodarki na Śląsku. Powiatkoniński przez lata oparty na przemyśle ciężkim zapłacił za to wysoką cenęspołeczną i środowiskową. Czerpano z tego regionu to, co najlepsze izabezpieczano dzięki temu bezpieczeństwo energetyczne kraju. Teraz, kiedy zmianydotykają całą aglomerację, mieszkańcy nie mogą zostać pozbawieni wsparcia rząduRP” – czytamy w apelu. Przyjęto go jednogłośnie.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz