Jeszcze nigdy w historii gminy Kazimierz Biskupi wydatkina inwestycje nie były tak wysokie. To ponad 27 milionów złotych (w kadencji2014-2018 na inwestycje łącznie przez 4 lata przeznaczono około 24 milionyzłotych).
Podczas ostatniejsesji Rady Gminy Kazimierz Biskupi radni jednogłośnie przyjęli uchwałębudżetową. Dochody gminy mają wynieść 60 517 711 zł, a wydatki - 74 544 691 zł.
Na inwestycjeprzeznaczono aż 27 444 316 zł! Najważniejsze zaplanowane to: budowa drogigminnej w Kamienicy (2 440 500 zł w 2022, w 2023 2,5 ml), rozbudowa przedszkolaw Kazimierzu Biskupim wraz z modernizacją dróg dojazdowych (6 226 000 zł), budowastrażnicy OSP w Kazimierzu Biskupim wraz z drogą dojazdową (5 975 400 zł, w2022 a w 2023 - 4 mln), poprawa efektywności energetycznej budynku ZespołuSzkolno-Przedszkolnego w Kozarzewie (środki z funduszu norweskiego 3 569 207 zł),przebudowa ul. Kasprowicza i Orkana w Posadzie (2 209000 zł), przebudowapalcu w Posadzie (1 872000 zł).
Deficytbudżetowy, nieco ponad 14 milionów złotych, zostanie spłacony między innymi zsubwencji wyrównawczej (1 671 620 zł) oraz z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg iRządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (9 802 419 zł).
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz