Kazimierz Biskupi

Złe dobrego początki w Wilczynie. Wilki wygrywają znów we własnej hali

2019-11-10 21:38:59
Wilki Wilczyn pokonały we własnej hali rezerwy gdańskiego Trefla. Siatkarze z Trójmiasta byli lepsi tylko w jednym secie.

To była pierwsza części rywalizacji. Goście wyszli w pewnym momencie na pięciopunktowe prowadzenie 18:13, które utrzymali do końca seta. Gdańszczanie byli też lepsi na początku drugiej odsłony rywalizacji. Wilki odrobiły jednak stratę. Później doskonale spisywał się Ireneusz Kwiatkowski. Do tego doszła dobra zagrywka Igora Wypijewskiego i ostatecznie Wilki pozwoliły Treflowi ugrać tylko szesnaście punktów. W kolejnym secie wilczynianie wygrali do 20. Takim samym rezultatem zakończyła się czwarta i zarazem ostatnia partia tego spotkania. – To był jeden z najważniejszych meczów w listopadzie. Wiedzieliśmy, że trzeba się spiąć i zagrać na sto procent. Daliśmy sporo pola młodzieży z Gdańska w pierwszym secie. I nas ograli. Nie robiliśmy presji na zagrywce, nie punktowaliśmy ich w polu serwisowym, nie blokowaliśmy, nie broniliśmy. Później zmieniliśmy troszkę taktykę zagrywki. Zauważyłem, że ich libero nie jest wybitnym przyjmującym i w jego kierunku kierowaliśmy o wiele więcej piłek. Postawiliśmy na mocne zagrywki, które miały być też w pierwszym secie. No i to zaprocentowało tym, że udało się zdobyć po kilka punktów w każdym secie bezpośrednio po serwisie. Pilnowaliśmy swoich akcji i czekaliśmy na to, żeby wyblokować, obronić i skontrować – podsumował potyczkę z Treflem II Gdańsk Tomasz Robak, trener Wilków Wilczyn. Wilczynianie są teraz w tabeli pierwszej grupy drugiej ligi na trzecim miejscu. W kolejnym meczu zawodnicy z północy naszego powiatu zmierzą się we własnej hali ze Stoczniowcem Gdańsk. To spotkanie zaplanowano na najbliższą sobotę, 16 listopada.

Wilki Wilczyn – Trefl II Gdańsk 3:1 (20:25, 25:16, 25:20, 25:20)