Tak jak w wielumiastach w Polsce, również w Sompolnie mieszkańcy uczcili Święto Trzech Króli.
Po mszy świętej w kościele św. Marii Magdaleny miało miejsceniezwykłe przedstawienie, podczas którego zaprezentowano sceny zwiastowania inarodzin Jezusa. Trzej Królowie symbolicznie złożyli dary: złoto, kadzidło imirrę, oddając hołd Dzieciątku.
W tegorocznym orszaku w role Trzech Króli wcielili się:ksiądz Zbigniew Barcz z parafii w Racięcicach, ksiądz Krzysztof Góralski zparafii w Sompolnie oraz radny Rady Powiatu Szymon Stankiewicz. Po zakończeniuprzedstawienia orszak wyruszył na rynek, a towarzyszyła mu orkiestra dęta,która grała kolędy, tworząc podniosłą, świąteczną atmosferę.
Całość zakończyła się na Placu Wolności, gdzie zgromadzenimogli podziwiać spektakularne pokazy ognia. Wydarzenie przyciągnęło wielumieszkańców, którzy wspólnie świętowali ten wyjątkowy dzień, pełen radości itradycji.
ach
zdj. sompolno.pl
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz