Korytkowski

Ślesin

Wysoka wygrana Górnika z LKS-em Gołuchów. Trzy bramki Kalinowskiego w trzy minuty

2019-07-20 19:29:19

Sparingiem z czwartoligowym LKS-em Gołuchów zakończyli obóz dochodzeniowy piłkarze konińskiego Górnika. Biało-niebiescy wygrali 5:2 (1:1). Trzy bramki zdobył w końcówce rywalizacji Dawid Kalinowski.

Wynik spotkania na korzyść Górnika Konin otworzył już w piątej minucie Taras Jaworski. Goście wyrównali po rzucie karnym z 19. minuty. Kolejny gol padł trzy minuty po przerwie, gdy na listę strzelców wpisał się Dawid Przybyszewski. LKS wyrównał po raz drugi w 72. minucie. Wysokie prowadzenie Górnik wypracował w końcówce rywalizacji. W 87. 89. i 90. minucie bramkarza LKS-u pokonał Dawid Kalinowski.

Trzy gole Dawida z końcówki spotkania to efekt szybkich drużynowych akcji całego zespołu. Chwała Dawidowi za to, że potrafił się znaleźć w odpowiednim miejscu i to wykorzystać, ale na pewno brawa należą się całej drużynie – powiedział po dzisiejszym meczu Damian Augustyniak, trener Górnika Konin. Warto dodać, że wszystkie bramki strzelone przez Kalinowskiego padły po akcjach oskrzydlających. – Na skrzydłach mamy szybkich zawodników. Trzeba wykorzystywać ten ich potencjał – dodaje Damian Augustyniak. Po sparingu z LKS-em Gołuchów szkoleniowiec Górnika podsumował też pięciodniowy obóz dochodzeniowy konińskiej drużyny. – Jesteśmy zadowoleni z pracy, którą wykonali nasi zawodnicy. Naprawdę przykładali się do tego. Mieliśmy małe obawy, co do dzisiejszego sparingu, czy wytrzymają to motorycznie. Mecz pokazał jednak, że praca idzie w dobrym kierunku. Pod względem taktycznym też idziemy do przodu. Było widać tę pracę, którą wykonaliśmy przez ostatnie pięć dni. Jest coraz, coraz lepiej. Teraz trzeba to jeszcze przełożyć na mecze ligowe – mówi Augustyniak. Trener biało-niebieskich wyróżnił dziś szczególnie Dawida Przybyszewskiego, który zdobył gola i zanotował kilka asyst. Czy kształt pierwszej jedenastki Górnika Konin na początek sezonu 2019/2020 jest już znany? – Wygląd pierwszej jedenastki już się klaruje. Zostały dwa sparingi, a za dwa tygodnie zaczyna się liga. Ostatnie mecze towarzyskie dadzą na pewno jeszcze kilka odpowiedzi. Zarys wyjściowej jedenastki już jest, ale rywalizacja na poszczególnych pozycjach wciąż trwa – mówi Damian Augustyniak.

Kolejny sparing czeka piłkarzy Górnika w najbliższą środę (24 lipca). Koninianie zagrają tego dnia na stadionie przy ul. Dmowskiego z Wartą Sieradz (IV liga łódzka). Pierwszy gwizdek będzie o godz. 18.00.

Skład Górnika Konin: Wiktor Beśka – Mateusz Augustyniak, zawodnik testowany, Robert Jędras, Patryk Szymaniak – Mateusz Majer, Maciej Adamczewski, Taras Jaworski, Dawid Kalinowski – Dawid Przybyszewki, Paweł Błaszczak

Zagrali także: Szymon Bartosik, Jakub Staszak, Bartosz Kowalski, Sebastian Antas, Patryk Olczyk, Mikołaj Karbowy, zawodnik testowany