Kleczew

Sokół Kleczew w półfinale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Biało-zieloni pokonali Obrę Kościan 2:1 (0:0)

2019-05-08 21:22:50
Sokół Kleczew rozpoczął dziś walkę o Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim. Podopieczni trenera Łukasza Cichosa mierzyli się w pierwszej rundzie na wyjeździe z Obrą Kościan.

Do przerwy był bezbramkowy remis. Po kleczewskiej stronie okazje do zdobycia gola mieli – Michał Wolinowski i Tomasz Koziorowski. Kleczewianie wyszli na prowadzenie siedem minut po zmianie stron. Wynik spotkania, po podaniu Jakuba Dębowskiego z rzutu rożnego, otworzył Mikołaj Pingot. W 66. minucie było już 2:0, po tym jak w kierunku długiego rogu przymierzył Jan Paczyński. W tej sytuacji asystował mu Norbert Grzelak. Gospodarze zdobyli kontaktowego gola po rzucie karnym w 85. minucie rywalizacji. Dzięki wygranej Sokół Kleczew awansował do półfinału wojewódzkiego Pucharu Polski, w którym zmierzy się z KKS-em Kalisz. To spotkanie odbędzie się najprawdopodobniej w środę, 22 maja, na stadionie w Kleczewie.