Policjanci z Sompolna,po pościgu, zatrzymali dwóch złodziei, którzy okradli sklep spożywczy wWierzbinku. Sprawcy zabrali z kasy ponad 3 tysiące złotych.
Do kradzieży doszło w ubiegłą środę, około godziny 13.00.Dosklepu w Wierzbinku weszło dwóch nieznanych mężczyzn i wykorzystując chwilęnieuwagi sprzedawcy wychylili się za ladę, opróżniając szufladę z pieniędzy. Podokonaniu kradzieży obaj szybko wybiegli ze sklepu w stronę pobliskiego osiedladomków jednorodzinnych.
Policjanci z Sompolna, który otrzymali wezwanie, ruszyli wpościg i szybko zatrzymali złodziej: 32-letniego mieszkańca Bydgoszczy i 27-letniegomieszkańca Inowrocławia. – W zatrzymaniupomagały osoby postronne – dodaje Zbigniew Janusz, rzecznik prasowy KomendyMiejskiej Policji w Koninie.
Obaj sprawcy byli już wcześniej karani za podobneprzestępstwa. Jak się okazało – byli poszukiwani przez Komendę PowiatowąPolicji w Radziejowie i doskonale znani tamtejszym policjantom. Zaledwie miesiącwcześniej dokonali podobnego czynu, kradnąc 1000 złotych ze sklepu wOsięcinach.
Recydywiści przyznali się do zarzucanych im czynów i zostanąpoddani 1,5-rocznej karze bezwzględnego więzienia za swój czyn. Zarzutykradzieży dwóm sprawcom postawili również radziejowscy policjanci.
Skradzione przez złodziei pieniądze zostały w całościzwrócone właścicielowi sklepu w Wierzbinku.
Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Sompolnie kierująpodziękowania dla wszystkich zaangażowanych w pomoc w schwytaniu sprawcówkradzieży.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz