Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Wielki dzień dla OSP w Wierzbinku. Nowy wóz już jest, remiza będzie w przyszłym roku

15:26, 08.11.2021 Aktualizacja: 21:10, 24.10.2025
Skomentuj Wielki dzień dla OSP w Wierzbinku. Nowy wóz już jest, remiza będzie w...

Dziś przed UrzędemGminy w Wierzbinku odbyła się uroczystość z okazji przekazania tamtejszej Ochotniczej StrażyPożarnej średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego oraz wmurowaniaaktu erekcyjnego pod budowę nowej strażnicy.

Uroczystego przekazania samochodu, symbolicznie przecinającwstęgę, dokonali Anna Puszkiewicz – skarbnik gminy Wierzbinek, Witold Czarnecki– poseł na Sejm RP, Paweł Szczepankiewicz – wójt gminy Wierzbinek, Maciej Pilarski– komendant miejski PSP w Koninie oraz Bogdan Kaczalski – wiceprzewodniczący Rady Gminy Wierzbinek. Nowywóz strażacki otrzymał imię Paweł.

– Dziś jesteśmy świadkami przekazania wielkiego daru dlanaszej jednostki. Wierzymy, że skutek z jego otrzymania będzie na pewnoogromny. Nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy w naszej jednostce to większazdolność operacyjna naszych ratowników. To przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańcówtej gminy, a działając w strukturach krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego,to również bezpieczeństwo mieszkańców tego powiatu. Zapewniamy, że ten samochódsłużył będzie w naszej jednostce dla dobra i bezpieczeństwa ludzi – mówił TomaszWoźniak, prezes OSP w Wierzbinku.

Następnie wszyscy zgromadzeni przeszli na budowę strażnicy, gdziedokonano równie uroczystego wmurowania aktu erekcyjnego. Nowy budynek remizy służyćbędzie druhom z OSP w Wierzbinku od września przyszłego roku.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%