W gminie Wierzbinek odbyła się zbiórka odpadów rolniczych, między innymifolii. – Łącznie zebraliśmy 167,170 ton odpadów rolniczych – pisze w mediach społecznościowychPaweł Szczepankiewicz, wójt gminy Wierzbinek.
Rolnicy z gminy Wierzbinek wypełniali wcześniejspecjalne ankiety. Wynikało z nich, że gmina miałaby odebrać od mieszkańców 187ton różnych rolniczych odpadów. W grudniu 2019 roku urzędnicy złożyli wniosekdo Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Teraz nadszedłczas realizacji projektu w ramach programu „Usuwanie folii rolniczych i innychodpadów pochodzących z działalności rolniczej”. – Zapotrzebowanie na odbiórtych odpadów zgłaszali rolnicy wypełniając specjalne ankiety inwentaryzacyjne.Zgodnie ze złożonymi ankietami ilość odpadów oszacowano na ok. 187 ton.Całkowita kwota dofinansowania wyniosła 83.585 zł. Projekt w całościfinansowany był przez Narodowy Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.Łącznie zebraliśmy 167,170 ton odpadów rolniczych – informuje PawełSzczepankiewicz.
Zdj. Facebook
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz