Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Bardzo duża pomoc dzieci oraz rodziców. Zazielenione patio w szkole

09:51, 01.10.2022 Aktualizacja: 17:41, 26.10.2025
Skomentuj Bardzo duża pomoc dzieci oraz rodziców. Zazielenione patio w szkole

„Pozwólmy Ziemi Oddychać” – to konkurs realizowany przez Fundację PKOBanku Polskiego, w którym wzięła udział Szkoła Podstawowa nr 15 w Koninie. W ramachtego projektu ekologicznego wokół budynku wykonano nasadzenia drzew i krzewów.– Patio, na które dzieci wychodzą, jest wyłożone kostką, a ławki, na którychmogą siedzieć podczas przerw, były na odkrytej przestrzeni bez cienia –wyjaśnia Nina Polska, jedna z koordynatorek projektu.

– Złożyliśmy wniosek i udało siępozyskać 5.000 zł na nasadzenia drzew i krzewów w obrębie szkoły. Rada Rodzicówprzy SP 15 Koninie dołożyła ze swojego budżetu 500 zł – wyjaśnia Nina Polska.Wspólnie z koordynatorem projektu Alicją Rogawską, Iwoną Baszczyk, dyrektorszkoły oraz Agnieszką Komicz-Muszyńską, właścicielką firmy „Komiczówka”, któraprzygotowywała projekt i była odpowiedzialna za późniejsze prace, wybrałymiejsce nasadzeń, czyli wyłożone kostką patio. – Wspólnie ustaliliśmy, że tomiejsce w pierwszej kolejności chcemy zagospodarować – wyjaśnia Nina Polska.

Prace były podzielone na dwaetapy. Pierwszego dnia (22 września) grupachętnych dzieci i rodziców przyszła usunąć darninę, żebyśmy mogli następnegodnia ruszyć z kolejnymi pracami. 23 września z samego rana ruszyły kolejneprace. – Posadziliśmy surmie katalpy na pniu w kulistej odmianie Nana, a podnimi w efektownych kompozycjach: hortensje krzewiaste annabelle, perowskie oraztrawy – piórkówki japońskie w odmianie black beauty. Podłoże zostało zasypanesosnową korą wiórkowaną – informuje koordynatorka. – Bardzo duża pomoc dziecioraz rodziców pozwoliła na zrealizowanie tego projektu sprawnie i w życzliwejatmosferze. Uczniowie wykazali się olbrzymią chęcią pomocy na różnych etapachprac: od zdarcia darniny, poprzez grabienie, wywożenie nieczystości,wykopywanie dziur pod rośliny, sadzenie, a także rozsypywanie kory i końcowesprzątanie oraz podlewanie.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%