Skulsk

Drudzy na półmetku. Siódma wygrana z rzędu Wilków Wilczyn

2020-11-29 15:48:34

LUKS Wilki Wilczyn zakończyły pierwszą część rundy zasadniczej. W wyjazdowym spotkaniu z SKS-em Gorzów Wielkopolski podopieczni Tomasza Robaka zainkasowali trzy punkty, umacniając się na drugiej pozycji w tabeli.

Zdecydowanym faworytem meczu był zespół Wilków. Siatkarze z Wilczyna od początku października zwyciężają, nie tracąc punktów ze słabszymi rywalami. Takimi teoretycznie można nazwać drużynę gospodarzy, którzy zajmują dopiero ósmą lokatę w tabeli z dwoma zwycięstwami na koncie. Wilki nie lekceważyły jednak przeciwnika, określając SKS niewygodnym rywalem.

Na parkiecie widać było jednak sporą różnicę. Będący w wysokiej formie zawodnicy z Wilczyna nie dali dojść do głosu gorzowianom, notując małe straty na swoim koncie. Podopieczni Tomasza Robaka popełniali bardzo niewiele błędów, dzięki czemu gładko wygrali dwie pierwsze partie, kolejno w stosunku 17:25 oraz 19:25.

Nieco cięższe warunki gry gospodarze postawili w trzeciej partii, w której objęli kilkupunktowe prowadzenie. Gorzowianom sił starczyło jednak do połowy seta, po której Wilki odrobiły straty z nawiązką, wygrywając ostatecznie 20:25 i w całym spotkaniu 0:3. Wilczynianie realizują więc cel postawiony przez szkoleniowca, którym jest wygrywanie w każdym kolejnym meczu. Tym samym prowadzą korespondencyjny pojedynek ze Stoczniowcem Gdańsk o fotel lidera.

W następnej kolejce Wilki rozpoczną rundę rewanżową. Na pierwszy ogień pójdzie zespół Enei Energetyka Poznań, z którym wilczynianie wygrali w pierwszej kolejce 3:1.