Korytkowski

Wilczyn

Ponad 300 zawodników na 24. edycji Biegu Milowego Słupa

2022-06-26 09:07:37

Konińskie zawody biegowe cieszą się coraz większą popularnością. Na starcie tegorocznego Biegu Milowego Słupa zjawiło się ponad 300 biegaczy. To kolejny rekord tej imprezy.

Tegoroczna edycja była drugą, która odbyła się w nocy. Zawodnicy startowali z Placu Wolności. Do pokonania mieli 10 km. Już po raz piąty podczas Biegu Milowego Słupa odbył się marsz nordic walking. Trasę ukończyło 324 zawodników. Tym samym padł rekord frekwencji w tych zawodach.

Pierwszy na mecie z czasem 32 minuty i 43 sekundy zjawił się Dmytro Didowodiuk z Achilles Leszno. Najszybszą kobietą okazała się Adriana Kalbarczyk (Ducla Academy Warszawa) z czasem 38:53. Józef Pawłowski był najszybszym koninianinem. Dziesięciokilometrowy odcinek pokonał w 36 minut i 23 sekundy. Z kolei Paulina Jamrosz-Grudzińska była najszybszą koninianką. Bieg ukończyła z czasem 46:22. Oboje reprezentowali barwy Triton Konin.

Pierwsze miejsce w marszu nordic walking zajął Tomasz Marczak (Nordic Team Częstochowa) z czasem 29:32. Najszybszą kobietą była Kamila Kolberg (Kijkowe Trzemeszno) z czasem 32:58. Najszybszym koninianinem okazał się Dariusz Przyczyna. Pięć kilometrów pokonał w czasie 34:00. Dwie i pół minuty później na mecie zjawiła się najszybsza koninianka - Aneta Lewandowska. Zarówno Przyczyna jak i Lewandowska reprezentowali Partyzantów Konin.