Wilczyn

Pierwsze zwycięstwo Wilków w sezonie, SPS znów przegrywa u siebie

2021-10-18 13:43:48
W miniony weekend w ramach II ligi siatkarskiej rywalizował LUKS Wilki Wilczyn i SPS Słupca.

Siatkarze ze Słupcy przegrali kolejny mecz na własnej hali. Przed spotkaniem pożegnano wieloletniego sędziego siatkarskiego, Zenona Ptaszyńskiego, który kończy swoją pracę w Wielkopolskim Związku Piłki Siatkowej. Po pierwszym gwizdku arbitra mecz był bardzo wyrównany. Na tablicy pojawiały się takie rezultaty jak na przykład 10:10, czy 20:20. Ostatecznie słupecki zespół wygrał 25.22.

W dalszej fazie spotkanie górą byli goście. W drugiej partii szybko zdobyli kilkupunktową przewagę. Drugi set Anioły wygrały 25:21. W trzecim secie szło im jeszcze lepiej. Szczególnie dobrze radzili sobie na zagrywce i przyjęciu. Go również wygrali 25:21. W ostatnim czwartym secie odskoczyli znacząco siatkarzom ze Słupcy i wygrali 25:16. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem 3:1 w setach dla zawodników z Torunia. Po 3. kolejkach w II lidze SPS Słupca zajmuje 8. miejsce z dorobkiem 3 pkt. Następnym rywalem podopiecznych Tomasza Robaka będzie Orzeł Międzyrzecz.

Swoje pierwsze ligowe punkty zdobyły Wilki. Na własnej hali okazali się bezkonkurencyjni w starciu z AZS UMK Toruń. Mecz ten wygrali pewnie 3:0 w setach (25:18, 25:19, 25:15). Wynik ten cieszył nie tylko zawodników, ale także kibiców, którzy licznie przybyli na ten mecz. Siatkarze z Wilczyna zajmują obecnie 6. pozycję i mają 3 pkt. W 4. kolejce ponownie na własnej hali podejmą Stoczniowca Gdańsk.