Orszak Trzech Króli już po raz trzynasty przeszedł ulicami Konina, przyciągając licznych mieszkańców miasta. Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w kościele farnym pw. św. Bartłomieja Apostoła, po której barwny korowód wyruszył w stronę Placu Wolności. Na czele pochodu podążali Trzej Królowie, symbolizujący Mędrców ze Wschodu, którzy według tradycji podążali za Gwiazdą Betlejemską, by oddać hołd nowonarodzonemu Jezusowi. Towarzyszyli im mieszkańcy, a także anioły i diabły. Podczas wydarzenia wystąpiła Orkiestra ZSGE z Konina, która zadbała o oprawę muzyczną, zachęcając uczestników do wspólnego kolędowania. Nie zabrakło również tradycyjnego dzielenia się chlebem.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz