Korytkowski

Konin

Małgorzata Cybulska, Hanna i Maria Piguła trzecie na ogólnopolskich turniejach

2023-05-31 07:00:00

Kolejnymi krajowymi sukcesami mogą pochwalić się zawodnicy Konińskiego Klubu Szermierczego.

Młodzi szabliści z Konina rywalizowali na Ogólnopolskim Turnieju Młodzików i Dzieci – Grodziska Szabla 2023 oraz w Ogólnopolskim Turnieju Dzieci i Zuchów o Puchar Wójta Gminy Stawiguda. W tych pierwszych zawodach kategorii do 14. roku życia z konińskiej ekipy najlepiej spisał się Szymon Mioduszewski, który zajął piąte miejsce. Na ósmej pozycji uplasował się Igor Radoch. W tej kategorii wystartowali jeszcze: Maria Cieślak, Lena Gardiasz, Julia Urbaniak, Kacper Szkolmowski, Filip Kowalski, Bartosz Nowinowski, Szymon Mieczyński oraz Hubert Walczak. W turnieju w Grodzisku Mazowieckim najlepiej poradziła sobie Małgorzata Cybulska. W kat. do 12. roku życia zajęła trzecie miejsce. Tutaj startowali również: Maja Dziubczyńska, Hanna Piguła, Amelia Harhala, Viktoria Sawa, Kornelia Kubisztal, Lena Nejman, Zuzanna Kałużna, Antoni Polowczyk, Miłosz Klimek, Félix Moulouangou i Maciej Bartkowiak.

W Stawigudzie trzecie miejsce zajęła Hanna Piguła (kat. do 12. lat) i Maria Piguła (U10). W szabli dziewcząt siódme miejsce wywalczyła Amelia Harhala, z kolei wśród chłopców ósmy był Miłosz Klimek, dziewiąty - Maciej Bartkowiak i jedenasty - Jakub Woźniak.