Browar od 4 stycznia 24

Konin

Fatalna passa trwa, Górnik czerwoną latarnią IV ligi

2021-10-25 07:19:16

To miał być mecz o ,,sześć punktów”, a wyszło jak zawsze. Górnik Konin na wyjeździe uległ 0:2 zespołowi Polonia 1908 Marcinki Kępno.

Mecz rozpoczął się z kilkuminutowym opóźnieniem, ze względu na protesty piłkarzy Górnika, którzy nie są zadowoleni z sytuacji w klubie. W pierwszej połowie nie wydarzyło się zbyt wiele. W przerwie lepiej na sytuację na boisku zareagował trener Polonii, bo w drugiej połowie gospodarze ruszyli zdecydowanie do ataku. W 52. minucie prowadzenie zespołowi dał Filip Latusek. Kilkanaście minut później ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie na 2:0. Chwilę wcześniej drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, zobaczył Tomasz Słowiński.

Fatalna passa zawodników z Konina trwa. Górnik zamyka tabelę IV ligi z dorobkiem 3 pkt. W najbliższą sobotę kolejne ważne spotkanie. Biało-niebiescy na własnym stadionie podejmą Wilki Wilczyn, które w tej kolejce przegrały u siebie 0:1 z Victorią Września. - Spotkanie było bardzo wyrównane, obie drużyny miały swoje szanse jednak przez długi okres czasu nikt nie mógł znaleźć drogi do bramki. Goście zdobyli bramkę w 75 minucie i było to jedyne trafienie w tym meczu – napisał klub na swoim fanpage`u.

Bez punktów również piłkarze SKP. Beniaminek IV ligi przegrał na wyjeździe 1:3 z Kotwicą Kórnik. Słupczanie dobrze weszli w mecz i szybko prowadzili 1:0 po bramce Kacpra Kajdana. To jednak nie wystarczyło i podopieczni Mirosława Kwaśnego musieli uznać wyższość rywali. Najlepiej z czwarto ligowców z naszego regionu poradziła sobie Olimpia Koło, która na wyjeździe wygrała 3:0 z Tarnovią Tarnowo Podgórne.