YOCHI

Konin

Porażka Sokoła w Środzie Wlkp. na inaugurację sezonu. Rywale byli lepsi o jedno trafienie

2020-08-02 12:44:39
Od wyjazdowej przegranej rozpoczęli nowy trzecioligowy sezon piłkarze kleczewskiego Sokoła. „Biało-zieloni” ulegli 1:2 (1:1) Polonii Środa Wielkopolska.

W wyjściowym składzie Sokoła Kleczew zabrakło zmagającego się z kontuzją Sebastiana Śmiałka oraz zakontraktowanego w klubie rzutem na taśmę przed inauguracją nowej edycji rozgrywek, posiadającego drugoligowe doświadczenie, Adriana Ligienzy (zameldował się na średzkim boisku w drugiej połowie). Mecz mógł rozpocząć się wyśmienicie dla Sokoła, bo już w 2. minucie bliski zdobycia bramki był Norbert Grzelak. W 24. minucie kleczewianie sfaulowali we własnym polu karnym Krystiana Pawlaka. „Jedenastkę” na gola, otwierającego wynik rywalizacji na korzyść gospodarzy, zamienił Jędrzej Kujawa. Po czternastu minutach wyrównał Łukasz Zagdański. Bramka rozstrzygająca losy inauguracyjnej potyczki padła w 53. minucie za sprawą Krystiana Pawlaka, który wykorzystał zamieszanie w obrębie kleczewskiej „szesnastki”. W następnej serii spotkań Sokół zmierzy się na własnym stadionie z Pomorzaninem Toruń (sobota, 8 sierpnia, godz. 17.00).

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski – Szymon Bartosik, Dawid Śnieg, Adrian Kaliszan, Tomasz Koziorowski, Maciej Adamczewski (‘75 Emanuel Mikołajczyk), Konrad Kobylarek, Norbert Grzelak, Mateusz Majer (‘68 Olaf Wójtowicz), Paweł Piceluk (‘55 Adrian Ligienza), Łukasz Zagdański

źródło: polonia-sroda.pl