Konin

Zwycięstwo Startu w Lesznie. Koninianie lepsi od Realu-Astromal II

2020-02-25 20:55:55
Start Konin ma na swoim koncie drugą wygraną w rundzie rewanżowej. Nasi szczypiorniści pokonali na wyjeździe rezerwy pierwszoligowego Realu-Astromal Leszno 33:29 (15:17).

Koninianie kontrolowali boiskowe wydarzenia od początku spotkania. Do przerwy najczęściej dla Startu punktowali – Tomasz Lorencki i Marek Salzman. W 42. minucie drużyna z naszego miasta prowadziła już siedmioma punktami. W końcówce skuteczniejsi byli gospodarze, którzy nie zdołali jednak doprowadzić do wyrównania. To było czwarte zwycięstwo Startu w bieżącym sezonie. Po tym meczu koninianie, z dorobkiem dwunastu punktów, plasują się na szóstym miejscu w trzecioligowej tabeli. W następnej serii spotkań, podczas najbliższego weekendu, nasi szczypiorniści zagrają ze Szczypiorniakiem Gniezno.

Skład Startu Konin (w nawiasie liczba zdobytych bramek): Przemysław Hejna, Piotr Różycki, Marek Salzman (12), Janusz Kostrzewa (7), Tomasz Lorencki (6), Mateusz Góralski (5), Bartosz Derdziński (2), Rafał Kałecki (1), Jakub Ogrodowczyk, Jan Popiela