Konin

Medyk bez litości dla Olimpii. Przekonująca wygrana koninianek w Szczecinie

2019-09-15 13:12:21
Medyk Konin pokonał dziś wysoko na wyjeździe Olimpię Szczecin 5:0 (0:0). Na listę strzelczyń wpisały się: Natalia Chudzik (x2), Dominika Kopińska (x2) i Natalia Pakulska.

Koninianki podeszły do tego spotkania z dużym respektem do rywala. Olimpijki nastraszyły bowiem w poprzedniej kolejce mistrzynie Polski. Górnik Łęczna strzelił co prawda szczeciniankom sześć goli, ale stracił też w tym spotkaniu aż cztery bramki. Po pierwszym gwizdku Medyk postawił sobie więc za punkt honoru grę „na zero z tyłu”. Solidna defensywa nie pozwalała gospodarzom na wiele. Olimpię stać było wyłącznie na niecelne uderzenia z nieprzygotowanych pozycji. W efekcie do przerwy było 0:0. Po zmianie stron medyczki zagrały odważniej, a co najważniejsze skuteczniej w ofensywie. Koninianki zdobyły trzy bramki w odstępie zaledwie sześciu minut. Najpierw w 54. minucie po faulu Zuzanny Radochońskiej na Nikol Kaletce sędzia wskazała na „wapno”, a rzut karny na gola otwierającego wynik meczu zamieniła Natalia Chudzik. Po zaledwie trzech minutach błąd bramkarki Olimpii wykorzystała Natalia Pakulska, która nie dała szans Joannie Pastusiak w sytuacji „sam na sam”. Trzeci gol dla Medyka padł po rzucie rożnym, po którym mocno z woleja przymierzyła Dominika Kopińska. Na czwartą bramkę kibice Medyka czekali do 72. minuty. Nicole Zając podała wtedy w pole karne do Anny Gawrońskiej, a kapitan Medyka zagrała równolegle do linii końcowej, w kierunku Chudzik. Ostatniej z wymienionych piłkarek pozostało wbicie piłki do pustej siatki. Wynik spotkania ustaliła w 81. minucie Kopińska, która pokonała wychodzącą z bramki Pastusiak.

Po dzisiejszej wygranej Medyk może się wciąż szczycić kompletem punktów na koncie. Po sześciu meczach to już osiemnaście oczek. W następnej serii spotkań podopieczne trenera Romana Jaszczaka zagrają na własnym stadionie (przy ul. Podwale) z UKS-em SMS Łódź. Tę potyczkę zaplanowano na najbliższą sobotę, 21 września, na godz. 12.00.

Medyk Konin: Stephanie Busch – Gabriela Grzywińska, Sandra Sałata, Julia Maskiewicz – Natalia Chudzik, Natalia Pakulska, Stanislava Líšková, Nikol Kaletka (’77 Matylda Bujak), Nicole Zając – Dominka Kopińska, Anna Gawrońska