Korytkowski

Kuderczak pojechał na czas w Mistrzostwach Świata. Był szybszy od mistrza Polski

2018-09-27 08:16:00

Dawid Kuderczak zajął 41. miejsce w Mistrzostwach Świata juniorów kolarzy w jeździe indywidualnej na czas. Do najlepszego zawodnika na świecie stracił ponad 4 minuty, ale w wewnątrzpolskiej rywalizacji wygrał o sekundę z mistrzem Polski Damianem Papierskim, który uplasował się dwie pozycje niżej.

W Innsbrucku, gdzie startują najlepsi kolarze globu, Kuderczak miał do przebycia 27.7 km. Trasa była płaska – różnica wzniesień nie przekroczyła 100 metrów. Na mecie kolarz KLTC Konin zameldował się na 41. pozycji, ze stratą 4:23:35 do Belga Remco Evenpopela, którego media porównują do słynnego rodaka Eddiego Merckxa. 18-latek z kraju Beneluksu nad drugim Australijczykiem Lucasem Plappem miał aż 1 minutę i 23 sekundy przewagi na tak krótkim dystansie. Trzecie miejsce na podium zajął Włoch Andrea Picollo. Sklasyfikowano 70 zawodników.

Dziś w seniorskiej elicie wystartowało również dwóch Polaków. Michał Kwiatkowski, mistrz świata ze startu wspólnego z Ponferrady zajął pechowe 4. miejsce. Do brązowego medalu kolarzowi Sky zabrakło ponad 40 sekund. 17. był Maciej Bodnar.