Jobs First

Medyk wygrywa w Żywcu, ale nie jest już liderem

2018-09-25 19:32:45

Piłkarki Medyka Konin pokonały w Żywcu Mitech 4:1 po golach Nikol Kaletki, Natalii Chudzik, Gabiji Gedgaudaite i Dominiki Kopińskiej. Koninianki jednak straciły fotel lidera Ekstraligi, bowiem w tygodniu zaległy mecz wygrał Górnik Łęczna.

Zawodniczki Romana Jaszczaka szybko otworzyły wynik spotkania – w siódmej minucie gry Nikol Kaletka wykazała się sprytem w polu karnym i zdobyła bramkę na 1:0. Niestety, kwadrans później był już remis. Stanislava Liskova uderzała na bramkę Sowalskiej, piłka po wyblokowaniu strzału spadła pod nogi Patrycji Biegun, która dała wyrównanie. Do przerwy obie drużyny strzeliły po razie, ale po zmianie stron to Medyk wrzucił piąty bieg.

Najpierw, w 48. minucie głową po dośrodkowaniu z bocznej strefy trafiła Chudzik, a już w 55. minucie było 3:1 za sprawą Litwinki Gabiji Gedgaudaite. Medyk mógł podwyższyć kolejne dziesięć minut później, ale nieoczekiwanie rzut karny zmarnowała Chudzik. Czwarta bramka jednak wisiała w powietrzu, a zaledwie dwie minuty po kiksie Chudzik było już 4:1. Niezawodna Dominika Kopińska ustaliła wynik meczu po bezpośrednim trafieniu z rzutu wolnego.

Już w najbliższy weekend mecz na szczycie Ekstraligi. Medyk pojedzie do Łęcznej, aby tam zmierzyć się z mistrzem Polski i liderem rozgrywek Górnikiem Łęczna. Jeśli koninianki zdobędą trzy punkty, to znów trafią na czoło ligowego zestawienia, bowiem do rywalek tracą zaledwie dwa oczka.

Medyk Konin: Monika Sowalska - Klaudia Olejniczak, Sandra Sałata, Alona Kowtun, Haley Lukas, Nicole Zając, Gabija Gedgaudaite, Natalia Pakulska, Natalia Chudzik, Nikol Kaletka, Dominika Kopińska.