Lekcja w Starogardzie. Sokół zamyka tabelę III ligi

2018-08-13 18:54:05

Sokół Kleczew przegrał z KP Starogard Gdański 1:4 na rozpoczęcie trzecioligowych rozgrywek. Wysoka porażka sprawiła, że po pierwszej kolejce piłkarze Łukasza Cichosa zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Gospodarze szybko napoczęli „biało-zielonych”, bo już w czwartej minucie Kacper Łazaj wpisał się na listę strzelców. Łazaj dołożył drugie trafienie tuż przed przerwą, w 41. minucie. Piłkarze Sokoła po przerwie musieli gonić wynik, a sami stracili gola po raz trzeci. w 68. minucie na 3:0 podwyższył Wojciech Zyska, czyli piłkarz z przeszłością w ekstraklasowej Lechii Gdańsk, dla której rozegrał kilkanaście meczów ligowych na najwyższym poziomie w Polsce.

Na kwadrans przed końcem Jan Paczyński strzelił na 1:3, ale jak się okazało był to jedynie gol honorowy, a gospodarze siedem minut później jeszcze zdołali poprawić swój dorobek bramkowy. Wynik meczu ustalił Dawid Retlewski.

Sokół Kleczew jak na razie zamyka tabelę ligową, ale nie jest ona do końca wymierna, gdyż rozegrano dopiero jedną kolejkę. Szansa na poprawienie swojej sytuacji już w środę. Sokół uda się do Jarocina, aby o 16 zmierzyć się tam z Jarotą.

KP Starogard Gdański - Sokół Kleczew 4:1
Bramki: 4′, 41′ Kacper Łazaj, 68′ Wojciech Zyska, 81′ Dawid Retlewski - 74′ Jan Paczyński

Skład Sokoła Kleczew: Dawid Kołodziejczak - Michał Kozajda, Mateusz Majewski (75′ Jakub Groszkowski), Mikołaj Pingot, Arkadiusz Widelski, Michał Wolinowski, Tomasz Kowalczuk, Jakub Dębowski (84′ Marcel Koziorowski), Tomasz Koziorowski (65′ Jan Paczyński), Norbert Grzelak (75′ Wiktor Kacprzak), Jakub Antosik.