Polski Związek PiłkiSiatkowej ogłosił podział na grupy w drugiej lidze. 59 zespołów zostałoprzydzielonych do sześciu grup. Do trzeciej grupy trafiły dwa zespoły z naszegoregionu – Wilki Wilczyn i SPS Słupca.
W poprzedniej kampanii obie ekipy nie miały okazji zagrać zesobą o ligowe punkty. Wilki z racji położenia geograficznego grały wcześniej wróżnych grupach – razem z drużynami z łódzkiego, śląskiego, świętokrzyskiego,czy też z pomorskiego i wielkopolskiego. Tym razem losy obu klubów skrzyżująsię w rywalizacji o pierwszą ligę. Do niej trafią dwa zespoły z całej drugiejligi, co oznacza rozegranie dodatkowego turnieju finałowego między zwycięzcamiposzczególnych grup.
grupa 3 – 10 zespołów LKS Czarni Rząśnia MKS Bzura Ozorków Wkręt-met LKPS Borowno PGE Skra II Bełchatów SPS Konspol Słupca Eco-Team AZS IV LO Częstochowa – przejął miejsce GKS-u II Katowice LUKS Wilki Wilczyn SMS PZPS II Spała LUMKS Kasztelan Rozprza – beniaminek ULKS MOSiR Sieradz – beniaminek Pozostałe grupy II ligi sezonu 2018/19:
grupa 1 – 10 zespołów KS Stal Grudziądz UKS OPP Powiat Kołobrzeski Kołobrzeg GKS Stoczniowiec Gdańsk SMS Police Trefl Gdańsk Womix NTS Trójka Nakło SPS Dragon Dobre GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz MKS Noteć Czarnków – przejął miejsce MKS-u Kalisz KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – przyjęty decyzją zarządu PZPS
grupa 2 – 9 zespołów KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski KS Metro Warszawa BAS Białystok Legia Warszawa UMKS MOS Wola Warszawa Czołg AZS Uniwersytet Warszawski UKS Centrum Augustów KS AZS UWM Olsztyn MUKS Huragan Wołomin
grupa 4 – 10 zespołów KS Bielawianka-Bester Bielawa MKST Astra Nowa Sól MKS Olavia Oława WKS Sobieski Arena Żagań SPS Chrobry Głogów BTS Elektros Bolesławiec Juve Wakmet Głuchołazy MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych – spadkowicz MUKS Ziemia Milicka Milicz – beniaminek MKS Ikar Legnica – przyjęty decyzją zarządu PZPS
grupa 5 – 10 zespołów AZS Politechnika Opolska Cementownia Odra SA ZAKSA Strzelce Opolskie MKS Andrychów TS Volley Rybnik TKS Auto Partner Tychy AT Żory Jastrzębski Węgiel BBTS II Bielsko-Biała UMKS Kęczanin Kęty Wie-Druk MKS II Będzin – przejął miejsce Górnika Radlin SMS PZPS I Spała – spadkowicz
grupa 6 – 10 zespołów Caro AZS Łódź Neobus RAF-MAR Sołek Cars Niebylec KS Błękitni Ropczyce LKPS Politechnika Lublin AKS V LO Rzeszów MKS Avia Świdnik KKS Kozienice Świętokrzyska Siatkówka SA II Kielce PWSZ Karpaty Krosno PZL Sędziszów Małopolski – beniaminek
Jakub Wieliński
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz