O jedną bramkę lepiej niż przed dwoma laty. Fatalna kontuzja Lynch

2017-10-05 08:08:29

Zgodnie z oczekiwaniami Medyk Konin nie sprostał zdecydowanie wyżej notowanemu rywalowi. Piłkarki mistrza Polski przegrały w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Mistrzyń z obrońcą tego trofeum, Olympique Lyon 0:5 (0:3).

W pierwszej połowie piłkarki Olympique strzeliły trzy bramki, które miały ze sobą wiele wspólnego. Każde z tych trafień padało po rzucie rożnym i po strzale z główki. Dwa pierwsze gole (w 11. i 29. minucie) zdobyła Ada Hegerberg, a trzecią bramkę w 31. minucie dołożyła Wendie Renard. Zdecydowanie lepiej piłkarki z Konina wypadły w zatrzymywaniu gry rywalek po ziemi. Tu Francuzki nie stworzyły zdecydowanego zagrożenia pod bramką Emily Dolan. Podobny obraz gry obserwowaliśmy po zmianie stron – aż do 60. minuty. Wtedy fatalnej kontuzji nabawiła się obrończymi Medyka, Casidee Lynch. Amerykanka upadła na ziemię po starciu w polu karnym. Ze wstępnych ustaleń wynika, że Lynch doznała otwartego złamania lewej nogi z przemieszczeniem. Konińska defensorka została zabrana karetką do szpitala. To wydarzenie zdekoncentrowało medyczki, które tuż po wznowieniu gry straciły czwartą bramkę, po akcji zakończonej strzałem Hegerberg. Wynik spotkania został ustalony w 83. minucie przez Eugénie Le Sommer. W końcówce spotkania dwie okazje na zdobycie honorowego gola miała Anastazja Szuppo. Mecz na stadionie przy konińskim Podwalu oglądało około 1200 kibiców. Nie zabrakło też fanów Olympique. Rewanż odbędzie się w Lyonie, w przyszłą środę (11.10). Początek o godz. 18.30.

Medyk Konin: Emily Dolan, Casidee Lynch (‘61 Krystyna Sikora), Maria Ficzay, Radosława Sławczewa, Natalia Chudzik, Paulina Dudek, Sandra Sałata, Patrycja Balcerzak, Liliana Kostowa, Nikol Kaletka, Anna Gawrońska (‘73 Anastazja Szuppo)

Olympique Lyon: Sarah Bouhaddi, Amel Majri, Wendie Renard (‘50 Griedge M′Bock Bathy), Kadeisha Buchanan, Lucia Bronze (‘73 Corine Petit), Eugénie Le Sommer, Dzsenifer Marozsán (‘73 Delphine Cascarino), Saki Kumagai, Shanice van de Sanden, Ada Hegerberg, Camille Abily