Pogoń AZS PWSZ Wałbrzych w Koninie. Medyk prowadził wysoko, a wygrał tylko jedną bramką

2017-09-04 07:35:11

Piłkarki Medyka Konin pokonały dziś przed własną publicznością AZS PWSZ Wałbrzych 4:3 (4:0). Mecz miał dwa oblicza. Przed przerwą dominowały mistrzynie Polski. Po zmianie stron koninianki straciły aż trzy bramki.

Spotkanie rozpoczęło się dla Medyka wyśmienicie. Już w drugiej minucie meczu wynik otworzyła Liliana Kostowa. Po czterech minutach na 2:0 podwyższyła Patrycja Balcerzak. Do końca pierwszej połowy zgromadzeni na stadionie przy ul. Podwale kibice oglądali nieustanne ataki Medyka. Dały one podopiecznym trenera Romana Jaszczaka jeszcze dwa trafienia. Najpierw, w 36. minucie, po prostopadłym podaniu od Anny Gawrońskiej, indywidualnie wykończyła akcję Kostowa. Tuż przed przerwą czwartego gola dla koninianek, po efektownym minięciu rywalek w polu karnym, strzeliła Natalia Pakulska.

Na początku drugiej połowy wciąż przeważał Medyk. Mimo wielu okazji koninianki nie potrafiły podwyższyć wyniku rywalizacji. Za strzelanie wzięły się za to przyjezdne. W 73. minucie doskonale uderzyła z dystansu Anna Rędzia. Po chwili drugą bramkę dała wałbrzyszankom Julita Głąb. Wynik spotkania ustaliła w 80. minucie Dominika Dereń, która przelobowała Emily Dolan.

Teraz nasze panie czeka zaległy mecz 4. kolejki. Medyk zagra w najbliższą środę (6 września, o godz. 17.00) na wyjeździe z AZS-em Wrocław. W najbliższą sobotę (9 września o 12.00) mistrzynie Polski zmierzą się w Łodzi z UKS-em SMS. Przed własną publicznością zobaczymy medyczki dopiero w sobotę, 23 września, kiedy to przy Podwalu podejmą Olimpię Szczecin (godz. 11.00).

Medyk Konin: Emily Dolan – Radosława Sławczewa, Maria Ficzay, Paulina Dudek, Liliana Kostowa, Patrycja Balcerzak, Natalia Pakulska, Sandra Sałata (83’ Klaudia Olejniczak), Natalia Chudzik (26’ Krystyna Sikora), Nikol Kaletka (73’ Anastazja Szuppo), Anna Gawrońska