Wyjątkowa uroczystość odbyła się w Urzędzie Gminy w Kazimierzu Biskupim. Złotym medalem „Za zasługi dla obronności kraju” uhonorowana została Anita Medyńska z Dobrosołowa, mama, która wraz z mężem wychowała czworo dzieci (trzech synów i córkę). Wszystkie służyły lub nadal służą w wojsku.
Medal w uznaniu zasług w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej przyznał pani Anicie minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz. W jego imieniu odznaczenie dumnej mamie wręczył szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Koninie, ppłk Adam Nawrocki.
Gratulacje pani Anicie złożył również wójt gminy Kazimierz Biskupi Grzegorz Maciejewski, przewodnicząca Rady Gminy Aleksandra Nożewska, sekretarz gminy Barbara Łechtańska oraz sołtys Dobrosołowa i radny Roman Woźniak.
ach
zdj. UG w Kazimierzu Biskupim