Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Szykują więcej płatnych miejsc parkingowych

09:12, 04.02.2025 Aktualizacja: 11:44, 27.10.2025
Skomentuj Szykują więcej płatnych miejsc parkingowych

W lutym planowanejest specjalne posiedzenie komisji rady miasta poświęcone rozszerzeniu StrefyPłatnego Parkowania w Koninie. – Zakończyliśmy konsultacje i Zarząd Dróg Miejskichzebrał bardzo dużo postulatów – mówił Paweł Adamów, wiceprezydent Konina,podczas sesji rady miasta.

O to na jakim etapie jest rozszerzenie Strefy PłatnegoParkowania w mieście, zapytał Piotr Czerniejewski, wiceprzewodniczący rady miasta.– Wiem, że jesteśmy już po etapie konsultacji publicznych. Jak rozkłada siękalendarz wdrażania tej strefy, jeśli chodzi o centrum i Stary Konin oraz kiedymożemy spodziewać się finiszu tej procedury? – chciał wiedzieć PiotrCzerniejewski. Jak powiedział, miał wiele pytań od mieszkańców w tej sprawie.

Jak wyjaśniał wiceprezydent Adamów, konsultacje w sprawierozszerzenia SPP się zakończyły i do Zarządu Dróg Miejskich w Koninie wpłynęłyróżnego rodzaju postulaty. – Stwierdziliśmy, że zrobimy specjalną, oddzielnąkomisję tylko poświęconą Strefie Płatnego Parkowania, bo jest to temat duży –mówił zastępca prezydenta Konina. Dyskusja zaplanowana jest jeszcze w lutym.Wtedy radni mają poznać założenia zmian i wspólnie wypracować te, które znajdąsię w projekcie uchwały.

Dyskusja ma dotyczyć także tego, na jakich zasadach mająfunkcjonować abonamenty dla mieszkańców korzystających z SPP. Możliwe, że ichposiadacze będą mogli stawiać auta nie tylko na swojej ulicy, ale i nasąsiednich. – Podjęliśmy też rozmowy z Dekadą. Jest bardzo zainteresowanaabonamentami dla mieszkańców, ale będzie to miało sens, jak pojawi się StrefaPłatnego Parkowania wokół dworca – dodał Paweł Adamów. Obecnie jest tak, że tenparking przy galerii handlowej ma sporo wolnych miejsc, bo kierowcy – chcącunikać płacenia – zostawiają auta w osiedlowych ulicach nieopodal. Założeniejest więc takie, by tam właśnie pojawiła się SPP.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%