Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Budowa parkingu przy dworcu PKP w Kole. ,,Jesteśmy na etapie rozstrzygnięcia przetargu"

19:11, 15.01.2025 Aktualizacja: 15:44, 24.10.2025
Skomentuj Budowa parkingu przy dworcu PKP w Kole. ,,Jesteśmy na etapie...

Wielkimi krokami zbliża się rozpoczęcie długo wyczekiwanej inwestycji nie tylko dla mieszkańców Koła i powiatu kolskiego. Mowa o budowie parkingu przy dworcu PKP w Kole. Jak przekazał nam Krzysztof Witkowski - burmistrz Koła - miasto obecnie jest na etapie rozstrzygnięcia przetargu. - Wiemy już, że najtańsza oferta jaka jest zgłoszona w tym przetargu to jest niecałe 600 tys. zł. Natomiast oferta jeszcze nie jest wybrana. W tej chwili trwa badanie tych ofert - powiedział nam Witkowski. Miasto na budowę parkingu pozyskało dofinansowanie w kwocie ponad 800 tys. zł. Wybudowany parking ma się składać z dróg manewrowych, miejsc postojowych - w tym miejsc dla osób niepełnosprawnych, wiaty na rowery, punktu naprawy rowerów, chodników dla pieszych, schodów, wysepek rozdzielających miejsca postojowe wykonanych z betonowej kostki brukowej z oznakowaniem pionowym i poziomym. Łącznie projekt zakłada 38 miejsc postojowych, 3 dla osób z niepełnosprawnością. Cała inwestycja będzie obejmować 1300 m2 powierzchni. Wartość zadania wynosi 954 293,51 zł. Jak wskazywał burmistrz Koła, z parkingu korzystają nie tylko mieszkańcy Koła i powiatu kolskiego, ale również powiatu tureckiego. Ze stacji kolejowej w Kole podróżni mogą udać się w kierunku Warszawy lub Poznania. - Ta inwestycja jest bardzo ważna, bo poprawi komfort podróżnych. W deszczową pogodę robi się błoto, są kałuże. Polepszy się użytkowanie tego miejsca - podkreślił Krzysztof Witkowski. Prace związane z budową nowego parkingu przy dworcu PKP w Kole mają zakończyć się w drugiej połowie tego roku.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%